Нардеп назвав три категорії чоловіків у віці до 25 років, яких можуть мобілізувати

21:25 24 червня 2024 р.

Фото до новини

З-поміж них є і ті, хто раніше був визнаним ВЛК обмежено придатним до військової служби.

Про це повідомила Судово-юридична газета, пише DailyLviv.com, викладаючи коментар для РБК- члена комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народного депутата Федіра Веніславського. 

"Жодних обговорень у комітеті щодо зниження призовного віку до 20 років не проводилося. Говорити про зниження з 60 до 50, я думаю, теж передчасно і на даний момент таких підстав немає", - наголосив депутат.

За його словами, чоловіки можуть бути призовниками або військовозобов’язаними у віці від 18 до 25 років. Їх не можуть мобілізувати, якщо вони мають статус призовників.

До призовників належать чоловіки, які не служили у ЗСУ, не проходили ВЛК і не мають військової кафедри. Їх не визнавали раніше придатними або непридатними до служби.

Водночас в Україні є три категорії військовозобов’язаних чоловіків віком до 25 років.

Перша категорія — це військовозобов’язані, які проходили військову кафедру. До таких належать й ті чоловіки, які завершили навчання у закладі вищої освіти у 23 роки, а з 2020 до 2022 року пройшли військову кафедру і є офіцером запасу.

Такі чоловіки, якщо не продовжують навчання на магістратурі, можуть бути мобілізованими до 25 років.

Друга категорія — чоловіки, які відслужили строкову службу.

Веніславський розповів, що це стосується навіть тих, хто розпочав строкову службу у віці 18 років у 2020 році та звільнився у 2021 році. Нині таким чоловікам 22 роки, тож вони підлягають мобілізації.

А до третьої категорії, за словами нардепа, належать ті чоловіки, які пройшли ВЛК та раніше були визнані обмежено придатними.

"Оскільки ми змінили законодавство і на сьогоднішній день немає обмежено придатних, якщо такі громадяни України будуть визнані придатними до військової служби, вони також вже мають статус військовообов'язкових", - додав Веніславський.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів