Належні умови для навчань на Львівщині бійців Національної гвардії створила американська сторона (відео)

00:20 24 квітня 2015 р.


Фото: Radiosvoboda.org

Десантники зі США подбали на Яворівському полігоні навіть про вбиральні, умивальники з водою й смітники, щодня після занять територія прибирається.

На Яворівському полігоні відбуваються спільні українсько-американські командно-штабні навчання із залученням американських військових – «Fearless Guardian» («Безстрашний захисник-2015»). Близько 300 американських десантників навчають військовій справі таку ж кількість нацгвардійців. Загалом протягом півроку вишкіл пройдуть 900 українських бійців.

Українські та американські бійці тренуються шість днів на тиждень, із 9-ї до 17-ї години. Проходять вогневу, медичну, тактико-спеціальну, інженерну підготовки. Працюють окремими групами у різних місцях полігону.

Серед лісу у наметах розташовані класи, з усім сучасним обладнанням. Частина учасників навчань на теоретичних заняттях, інші вчаться надавати медичну допомогу. 

Американські солдати пояснюють, показують на манекенах – як діяти при конкретному пораненні. Українські бійці повторюють і відповідають на запитання, що потрібно робити у тій чи іншій ситуації.

Важливо: пораненого винести з поля бою у надійніше місце, вміти зупинити кровотечу собі чи зробити обезболюючий укол. Із групою працює перекладач.

Нацгвардієць Олександр, який, як і його друзі, не раз був у зоні бойових дій на Донбасі, розповів «Радіо Свобода», чого хоче навчитись під час тренувань: «У нас здебільшого була військова медицина, надання першої медичної допомоги. А представники армії США вчать нас тактичної медицини, як надавати допомогу під час ведення бою. У нас є санітарний інструктор, який допомагає пораненому. А у представників армії США на першому місці самодопомога, тобто сам собі накладає джгут поранений військовослужбовець. Переймаємо досвід».

Нацгвардійці кажуть, що у зоні бойових дій дуже швидко здобували військовий досвід. Не знали спершу, як поводитись під час артилерійського обстрілу, на ходу вчились веденню бойових дій.

Старший солдат Гордій, який вісім місяців провів на Донбасі, розповів:«Багато чого не знали, практично нічого. В ході подій навчились всьому, чому можна було, стрільбі з усіх видів зброї і як виживати. Я багато вже вмію, але тут хочу підтягнути тактику ведення бою і медичні навики». 

Американський військовослужбовець Адам Кровлей разом із українськими бійцями відшліфовував стрільбу з різної зброї. Каже, що наразі йде другий день тренувань і він не встиг ще познайомитись із усіма нацгвардійцями, але навики тих, кого навчав, оцінює добре.

«Ми тренуємо українських солдат, хочемо побачити, що вони вміють. У них є навики, практика. Зараз вони стріляють із РПГ, іншої зброї», – говорить військовослужбовець. Американським бійцям дозволено стріляти лише зі своєї зброї, українці використовують як власну, так і американську.

Наскільки ефективними будуть для нацгвардійців навчання – можна буде сказати після кількох тижнів тренувань. Загалом вони триватимуть вісім тижнів для однієї групи. 

Однак українських військових відбирали з різних підрозділів і вони знайомляться не лише з американськими інструкторами, а й між собою. Спершу мова була про те, що американські десантники навчатимуть одну роту, коли бійці разом пройшли війну і далі продовжуватимуть служити. Це б дало значно кращий результат, зазначають військові експерти.

За навчаннями нацгвадійців лише спостерігають військовослужбовці Збройних сил. Таку підготовку потрібно запровадити для солдат строкової служби, вважає підполковник Збройних сил України Олександр Поронюк.

«Тут всі початкові елементи, яким не приділяли увагу, як у радянський час, так і вже у незалежній Україні. Людина повинна бачити кров, щоб потім в екстремальних ситуаціях не втрачати свідомість, має знати як поводитись на місцевості, як корегувати вогонь, щоб вміла захистити себе», – наголошує Олександр Поронюк.

Американська сторона створила належні умови для проведення навчань, подбала про вбиральні на полігоні, умивальники з водою, смітники. До екології дуже дбайливе ставлення – як приклад для українців. Щодня після занять територія прибирається.

У вільний час українські і американські військовослужбовці грають у волейбол, футбол. У центральному містечку працює пральня. Українські військовослужбовці жартують, що про таке у зоні бойових днів навіть не могли подумати, і взагалі на такому рівні навчань вони вперше, що цілком перевертає їхнє уявлення про військову службу і ставлення держави до своєї армії.

Багато американських інструкторів вечорами їздять у Львів, звісно, у цивільному вбранні. «Львів, –говорили, – чудове місто».

Про це повідомило наприкінці 23 квітня «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

08:46 25 травня 2022 р.

Три ракети вдарили по двох районах Запоріжжя

У Гуляйполі внаслідок російських артилерійських атак горіли господарські споруди, складські приміщення і транспортувальна стрічка елеватора.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу