Найкращий двірник Львова повернувся з Європи

09:34 19 січня 2024 р.

Фото до новини

Богдан Єсип - найкращий двірник Львова-2023, на початку цього тижня повернувся з мандрівки Європою. Пан Богдан, разом з донькою, вперше в житті побували за кордоном.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Поїздка стала можливою завдяки перемозі у конкурсі “Найкращий двірник Львова”, який щороку організовують у Львівській міській раді.

Пан Богдан вже 13 років працює двірником. Живе за містом, у селі Горбачі. Відтак щодня прокидається о 05.30 год, йде на електричку, щоб вчасно бути на роботі. Бере свій інструмент – мітлу, совок, відро, кульки для сміття і йде прибирати територію довкола одного з найвпізнаваніших місць Львова – Палацу Потоцьких.

Свою роботу любить і щиро радіє, коли звичайні перехожі чи відвідувачі палацу дякують і цінують його працю.

«Та я навіть не знав, що буду найкращим двірником Львова. То для мене була несподіванка. Коли подзвонили з міської ради і сказали, що я переміг, то спочатку злякався і думав, що це якісь шахраї телефонують. Та потім повірив. Сказали, що виграв поїздку за кордон.

Приїхав додому і розповів жінці, дітям. Жінка дуже зраділа, що я стільки років працюю і так мене відзначили», - ділиться спогадами пан Богдан.

В екскурсійний тур Європою – Прага, Відень, Будапешт, пан Богдан поїхав з донькою Марією. Для неї поїздка за кордон теж була вперше.

«Ми їхали автобусом, людей було багато. Я - один мужчина і два шофера – решта всі жінки.

Спочатку ми приїхали в Прагу, потім у Відень і Будапешт. Були у Празькому граді. Дуже там гарно. Після Празького граду був вільний час, то я з дочкою ходили по місту. Люди слухали нашу розмову, бо чеська і українська подібні мови. І коли розуміли, що це українська, то до нас говорили: «Слава Україні!». А ми відповідали: «Героям слава!» Приємно було», - розповідає Богдан Єсип.

Після Праги поїхали у Відень і Будапешт. У Будапешті ввечері пливли кораблем по Дунаю.

«Я і донька теж вперше пливли на кораблі. То був нічний кораблик. І хоч то було вночі, але світилося, то все було видно. Там багато мостів», - наголошує пан Богдан.

Не зміг не звернути уваги пан Богдан на чистоту у містах Європи. Каже, що там люди все пильнують, сміття не кидають на вулиці.

«Ми приїхали туди, там снігу нема, там як літо. Гарні міста, як Прага, так Відень і Будапешт. Я там задумався, як люди щасливо живуть. Не чути сирен, не чути тривоги, не чути вибухів. Мають нормальні зарплати, мають нормальні пенсії. Щасливо собі живуть. Роз’їжджаються по світу. А потім думаю, а коли то в нас так буде, коли в нас настане мир і перемога? Я задоволений, що поїхав у поїздку. Запам’ятаю на все своє життя», - розповідає пан Богдан.

Нагадаємо, Богдан Єсип - двірник палацу графів Потоцьких, Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького став найкращим двірником за результатами конкурсу «Найкращий двірник Львова – 2023».

Також тоді було визначено кращих двірників усіх районів міста. Усі переможці отримали 10 тис. грн премії і туристичний вікенд на двох у Закарпатті.

Як наголошують у мерії, конкурс на визначення кращого двірника цього року знову оголошуватимуть. Це вже буде вп’яте, коли у Львові відзначатимуть двірників, яких запропонують і проголосують мешканці міста.  

Зазвичай конкурс поділений на дві частини: спочатку впродовж тижня мешканці подають кандидатури двірників через Google-форму, а потім відбувається голосування за кандидатів. Конкурс відбувається на сторінці Гарячої лінії міста у фейсбуці.

Найкращий двірник Львова повернувся з мандрівки Європою: саме таким був приз за титул найкращого двірника року (відео)
Найкращий двірник Львова повернувся з мандрівки Європою: саме таким був приз за титул найкращого двірника року (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів