Найбільше масове сходження на Говерлу за участю військових в Україні відбудеться 22 березня
19:16 18 березня 2025 р.
Підкорюватимуть гору у товаристві легендарних воїнів-десантників та нацгвардійців.
Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.
Вже цієї суботи, 22 березня, відбудеться традиційне благодійне сходження на Говерлу.
«Третій рік поспіль ми з нашими військовими долаємо маршрут на найвищу вершину України - гору Говерла. Для нас «Говерла-2025» – це не лише про сходження, а й про допомогу та взаємопідтримку. Цьогоріч з нами йтимуть багато ветеранів, до прикладу - 24-річний ветеран Ігор Зобків, який внаслідок війни втратив обидві ноги і буде підніматись зі своїми побратимами»,- розповів керівник департаменту спорту, молоді та туризму Львівської обласної державної адміністрації Роман Хімʼяк.
Участь у поході візьмуть майже 150 учасників, серед яких 40 нацгвардійців та понад 30 військових 80-тки. Станом на сьогодні – це найбільше масове сходження на Говерлу за участю військових в Україні.
«Минулого року було доволі круто і зважаючи на це хлопці і дівчата дуже швидко відгукнулись на цьогорічний похід. Здебільшого учасниками будуть наші військові, які зазнали поранень, проходять реабілітацію, ветерани»,- зазначив представник відділення комунікацій 80-ї десантно-штурмової бригади Ярема Чуйко.
«Ми беремо участь у Говерляні вперше, проте охочих зібрали за пів години. Серед них зокрема воїни з військових частин, які беруть участь у боях на Покровському напрямку»,- зазначив підполковник, т.в.о. начальника фізичної підготовки й спорту Західного територіального управління Національної гвардії України Олександр Хайнасов.
Читайте також: Під час сходження на Говерлу загинув турист. Двох рятують
Похід на найвищу гору України – благодійний і має на меті зібрати кошти на потреби Національної гвардії України та 80-тої окремої штурмової Галицької бригади, а саме на два дрони DJI MAVIC 3 Thermal. Відтак, обов’язковою умовою участі був донат.
«Збір на дрони відбувається доволі активно, донатять не лише учасники сходження, а й усі небайдужі. Попри те, що реєстрацію ми завершили через 4 дні після старту, адже вже зібралась необхідна кількість людей, яку ми можемо забезпечити організаційно, закликаємо продовжувати донатити та в такий спосіб разом долати ворога», - додав Роман Хім’як.
Організатори зазначають, що хоча реєстрація вже закрита долучитись до підйому можна. В такому випадку дістатись до локації сходження потрібно самостійно (о 10:00 год 22 березня старт з бази «Заросляк», адреса: вулиця Говерлянська, 31, Ворохта, Івано-Франківська область).
Перед початком сходження кожен отримає інструктаж із техніки безпеки та правил поведінки під час походу, а під час підйому зобов’язаний неухильно виконувати розпорядження інструкторів та членів пошуково-рятувального загону. Учасники підійматимуться на вершину кожен у своїй групі. Загальний час підйому і спуску – близько 8 годин.
«На цей рік ми також плануємо підйом на гору Пікуй, Парашку, сплави, веломандрівки і одноденні походи, а також кількаденні, обов’язковими учасниками будуть військові та їх родини», - додав керівник департаменту.
Нагадаємо, шість разів туристи, які підіймалися на Говерлу, викликали рятувальників.
Читайте також: Зафіксовано рекорд України зі сходження на Говерлу найчисленнішої групи дітей з інвалідністю
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook