Найбільш публічними у Львові визнали депутатів

14:40 26 квітня 2018 р.

Перше місце у рейтингу публічності міст України посідає Івано-Франківськ. Друге місце – Київ. А третє поділили між собою Львів, Вінниця, Чернівці та Луцьк.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему:

«Міський голова, виконавчі органи чи депутати – хто у Львові працює найбільш публічно? Результати вимірювання Індексу публічності 2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор кампанії «Вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування», представник ГМ «ОПОРА» Олександр Неберикут.

- За останні п’ять років ми спостерігаємо, що публічність муніципалітетів збільшується. Це не динамічний, а повільний ріст. Але з 2013 року цей ріст становить 13 відсотків. Найбільш динамічно зростала активність депутатського корпусу. За ці п’ять років їхній приріст складає 22 відсотки. Для виконавчих органів лише – плюс три відсотки. Найбільше зростання активності депутатів простежуємо на межі 2015-2016 року, після оновлення складу місцевих рад, - говорить він.

За словами експерта, за ці п’ять років вже сформувалася група міст-лідерів, які час від часу ротуються.

- Сюди входять Івано-Франківськ, Луцьк, Вінниця, Київ, Чернівці, Львів. Хоча у 2014 році Львів мав невисокий рейтинг – 49 відсоток. А зараз його позиція найвища – 72 відсотки публічності. Але досі немає міста, яке би мало, бодай, 90 відсотків публічності, - констатує  Олександр Неберикут.

Лідеру цьогорічного рейтингу – депутатам, чиновникам та меру Івано-Франківська – посісти першу позицію допомогла педантичність.

- Він посів перше місце в рейтингу через те, що дуже рутино, скрупульозно та дисципліновано виконував усі приписи закону, які стосуються оприлюднення інформації, взаємодії з мешканцями, оперативного врахування всіх змін в законодавстві, - говорить координатор кампанії «Вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування».

Також незмінною в рейтингу публічності є група аутсайдерів так само не змінюється протягом цих п’яти років. До них належить Одеса, Ужгород, Полтава, Дніпро, Черкаси.

Довідка
Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання робили також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовують уже п’ятий рік поспіль. Він має на меті оцінити, наскільки публічно приймають рішення і втілюють у життя політику муніципалітетів і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.

Система показників індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org

.

dailylviv.com

До теми

13:34 27 жовтня 2021 р.

Усе життя разом: школа, одруження у 18-ть і смерть в один день. На Львівщині від ковіду померло подружжя

У Новояворівській лікарні на Львівщині від коронавірусу померли чоловік та дружина. Медики місяць боролися за життя подружжя у реанімаційному відділені.

Рубрика: Ситуації

11:16 27 жовтня 2021 р.

30 жовтня Львівщина входить у червону зону карантину: що заборонять

На території Львівщини з 00 год. 00 хв. 30 жовтня встановили червоний рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) 27 жовтня.

Рубрика: Ситуації

09:59 27 жовтня 2021 р.

В Убинях кінь упав в каналізаційну яму

26 жовтня об 11:36 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що в с. Убині Львівського району у каналізаційну яму завглибшки 2 м, потрапив кінь та не може самостійно вибратись.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу