На звалищі Львова розпочнуть «роботи зі стабілізації» (відео)

12:20 3 серпня 2016 р.


Фото: portal.lviv.ua

Директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік розповів: «Після 30 травня, на жаль, ситуація не покращується, а погіршується».

«Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняла рішення почати роботи зі стабілізації полігону», – повідомили сьогодні, 3 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Сьогодні, 3 серпня, під час засідання позапланової міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, розглянули питання про загрозливу ситуацію, яка виникла у зсувній та прилеглих до зсувної ділянок на Грибовицькому сміттєзвалищі, внаслідок повторних загорань з 26 по 31 липня, оскільки це загрожує повторним зсувом схилу сміттєзвалища і виплескуванням сміттєвою масою інфільтрату з басейнів за межі огороджуючих дамб, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації екологічного характеру. Таке рішення прийняли з метою негайного реагування і вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню надзвичайної ситуації.

Директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік розповів: «Після 30 травня, на жаль, ситуація не покращується, а погіршується. Має місце часте займання, схил дестабілізований, є небезпека нових зсувів сміття з потраплянням цього сміття в озера інфільтрату, внаслідок чого інфільтрат може вийти за межі дамб. Тому ми звернулись до комісії з надзвичайних ситуацій щодо вжиття першочергових заходів зі стабілізації цього схилу. Комісія прийняла рішення почати роботи зі стабілізації полігону».

Натомість начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький зазначив: «Упродовжминулого тижня було чотири загорання на небезпечних зсувах,  і для того, щоб терміново приступити до ліквідації наслідків і унеможливити більш важкі наслідки, необхідно було провести засідання комісії ТЕБ і НС, щоб негайно приступити до ліквідації наслідків. Дуже надіємося, що найближчим часом проект стабілізації-рекультивації, який перебуває на експертизі і розробляються відповідні карти, буде реалізовуватися. Науковці із НУ «Львівська політехніка» постійно проводять контроль  і фіксують стан зсуву. За висновками моніторингу, терміново потрібно приступити до виконання робіт».

Зокрема, за результатами інженерно-геодезичного моніторингу (із 11 до 30 червня 2016 року) Інституту геодезії НУ «Львівська політехніка» за ділянками зсуву на Грибовицькому сміттєзвалищі, між сміттєвими масами є розрив, тому динаміка така, що маси постійно змінюються у просторі, можливий зсувний процес, на який впливають  і погодні фактори (тепло, дощі). За словами завідувача  кафедри інженерної геодезії НУ «Львівська політехніка» Анатолія Церклевича, виявлено тріщину на західній частині схилу, довжиною 80 метрів, а глибиною – чотири метри, яка впродовж усього періоду спостережень розширювалась від 1,5 до двох метрів і має тенденцію до подальшого розширення, тому виконання будь-яких робіт  безпосередньо у близькості до схилу є небезпечним, і слід негайно вжити заходів зі стабілізації. 

Директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік розповів: «Питання охорони на полігоні також актуальне, бо є небезпека підпалів, бо виділяється біогаз з тіла полігону, найменша іскра може спричинити займання та пожежу. Тому необхідно вжити усіх заходів, щоб не було сторонніх людей, які би могли спричинити це займання. Є доручення «Муніципальній дружині» підсилити службу. Має бути встановлено 4 металевих вишки висотою від восьми до 20 метрів, на яких будуть встановлені відеокамери та термографічні камери. Роботи розпочались, вже залили фундамент під ці вишки. Доступ до зображення з камер будемо мати ми і зображення буде виведено у Центр безпеки міста, де диспетчери будуть спостерігати за станом полігону, чи нема займань, чи нема сторонніх людей». 

dailylviv.com

До теми

13:29 18 січня 2022 р.

Водійка трамваю у Львові загасила загорання у зустрічному вагоні

Через різке погіршення погодних умов учора, 17 січня, близько 18:30 на просп. Червоної Калини біля Верхнього Шувару, внаслідок потрапляння вологи у елементи високовольтного містка у трамвайному вагоні №1165 сталось загоряння.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу