На Стрийщині утопився 60-річний чоловік

10:42 4 липня 2022 р.

Фото до новини

Напередодні, 3 липня, на Стрийщині трапився нещасний випадок - утопився 60-річний чоловік.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

"У місцевій водоймі с. Велика Горожанна утопився 60-річний чоловік. З огляду на збільшення кількості таких випадків нагадуємо основні правила відпочинку поблизу водойм", - йдеться в повідомленні.

Рятувалники радять, передусім, не стрибати стрімголов у воду, особливо, якщо не відома глибини водойми Бо є загроза травмувати голову чи шийний відділ хребта.

"Не перебувайте надто довго на сонці без засобів захисту, адже є ризик теплового удару або опіків. Також не виходьте на водойму у стані алкогольного сп’яніння. Ніколи не залишайте без нагляду дітей.

Людина, яка тоне, фізіологічно не здатна кричати чи кликати на допомогу, оскільки процес дихання – це основна функція дихальної системи, мова ж – додаткова. Щоб говорити, а тим паче кричати, необхідно мати можливість дихати. Часу, впродовж якого рот потопельника перебуває над водою, недостатньо, аби видихнути, вдихнути і покликати на допомогу. Якщо потопельника не врятують, він може протриматися, перш ніж піде під воду, 20 – 60 секунд",- наголошують рятувальники.

Як надати першу допомогу людина, яка тоне?

Щоб витягти людину з води, можна використовувати всі доступні засоби, однак важливо не поставити під загрозу власне життя. Діяти треба швидко. Найчастіша причина смерті – це нестача кисню в організмі, тому після того, як людина виявиться на суші, негайно розпочніть надавати  першу допомогу. Нехай хтось зателефонує на 103 та покличе рятувальників.

Якщо людина не приходить до тями, покладіть потерпілого на спину, відкинувши йому підборіддя і голову назад, щоб полегшити дихання. У цьому положенні можна спробувати вдихнути повітря в легені. Якщо ви володієте такою технікою, зробіть штучне дихання.

На Львівщині в озері втопилися двоє чоловіків, а дитина - у річці

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів