У травні в Україні загинули на водоймах 24 людини

15:20 11 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: drohobych-rda.gov.ua

ДСНС закликає дотримуватися елементарних правил відпочинку.

«З початком травневих свят люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують правилами безпеки життєдіяльності, що стає причиною трагічних наслідків. Лише з початку травня 2016 року, на водоймах загинули 24 людини, серед них – троє дітей», – повідомили сьогодні, 11 травня, в прес-службі ДСНС України, де також поінформували:

«Зокрема, 2 травня в Татарбунарському районі Одеської області під час відпочинку на водоймищі потонули дві дитини: семирічний хлопчик та востмирічна дівчинка. 8 травня в Обухівському районі Київської області ввечері на воді загинула дівчинка 2000 року народження.

З метою недопущення загибелі людей, особливо дітей, рятувальники постійно проводять роз’яснювальні роботи та профілактичні рейди. Впродовж травневих свят подібні заходи проводились в Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Житомирській, Рівненській, Волинській та Чернігівській областях.

Лише впродовж 7-9 травня миколаївські рятувальники провели профілактичні заходи по місцям відпочинку на узбережжі водних об’єктів та поспілкувалися із відпочиваючими про правила безпечної поведінки. Під час рейдів рятувальники нагадували людям про те, що сезон «водного відпочинку» ще офіційно не відкритий, а це означає, що берегова зона та дно водойм не обстежене, не визначені безпечні місця для купання, не встановлені рятувальні пости.

З метою попередження виникнення трагедій на воді, 9 травня фахівці ДСНС провели роз’яснювальну роботу з рибалками та іншими відпочиваючими на водоймі у селі Московка Харківської області. Співробітники служби порятунку завітали до даного населеного пункту не випадково, адже 7 травня саме тут, у місцевому ставку потонув любитель риболовлі.

З громадянами, котрі прийшли на відпочинок із дітьми, рятувальники окремо поспілкувалися про те, що не можна залишати дітей без нагляду, та розповіли, до яких наслідків може призвести така недбалість. Тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично-роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.

Також варто пам'ятати:

за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

температура води повинна бути не нижче +17°, в більш холодній – перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з трьох-п’яти хвилин;

температура води повинна бути не нижче +17

не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів