На польсько-українському кордоні між польським урядом та протестувальниками був досягнутий компроміс

11:26 29 листопада 2023 р.

Фото до новини

У вівторок, 28 листопада, міністерка сільського господарства Анна Ґембіцька прибула на переговори з фермерами, що протестують на польсько-українському кордоні. Сторони дійшли компромісу

Речник «Права і справедливості» Рафал Бохенек заявив, що на польсько-українському кордоні з протестувальниками був досягнутий компроміс. Про це повідомляє портал Niezalezna.pl з посиланням на RMF24, пише  DailyLviv.com.

За словами речника, у вівторок, 28 листопада, міністерка сільського господарства Анна Ґембіцька прибула на переговори з фермерами, наразі очікується поїздка на кордон також міністра інфраструктури Альвіна Гаджахура.

Як зазначає Боханек, міністерка частково погодилася з пропозиціями галузевих організацій.

Читайте також: 30 українських водіїв блокували рух у Польщі (відео)

Зокрема, було досягнуто компромісу щодо різних рішень і підтримки сільськогосподарських виробників у таких сферах, як, наприклад, надання поновлюваних кредитів або різних дотацій на збіжжя.

Нагадаємо, у понеділок фермери з організації «Oszukana wieś» розпочали 24-годинну блокаду прикордонного переходу в Медиці на Підкарпатті. Очікується, що вона триватиме до 3 січня 2024 року.

Читайте також: Блокування кордону у Польщі. Шокувальна арифметика антиукраїнського саботажу

Фермери приєдналися до протесту перевізників на польсько-українському кордоні, який триває з 6 листопада, блокуючи прикордонні переходи в Корчовій та Дорогуську. Вони вимагають, серед іншого, дотацій на закупівлю кукурудзи, збереження сільськогосподарського податку на цьогорічному рівні та продовження надання ліквідних кредитів.

Протестувальники в Медиці пропускають легкові автомобілі, автобуси і вантажівки, але тільки з гуманітарною допомогою і військовою технікою. Проте вони не виключають посилення протесту.

Нагадаємо, блокада польсько-українського кордону триває з 6 листопада. Передусім польські перевізники вимагають повернення дозволів для українських водіїв і вимагають вилучити польські автівки з електронної черги, а також поза чергою випускати з території України порожні польські вантажівки.

Читайте також: Зі сокирою до українських вантажівок. Як польські блокувальники «регулюють» рух на кордоні (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів