На Львівщині судяться через назву вулиці на честь полеглого на сході України

16:05 9 липня 2015 р.


Фото: відділ зв’язків із громадськістю Львівського обласного управління МВС

14 жителів села Малехів і чотири товариства з обмеженою відповідальністю вимагають повернути стару назву.

5 травня центральну вулицю Нову в селі Малехів на Львівщині перейменували на честь полеглого на сході України 27-річного Тараса Дороша. Однак декілька жителів села і підприємців вимагають повернути стару назву та подали до суду.

Тарас Дорош загинув 14 січня у Станиці Луганській від кулі снайпера. Сергій Дзядик з «Народної самооборони Львівщини» розповів: «Смерть Тараса важко переживало все село. Коли труну з його тілом везли додому, люди встали на коліна. І вже на похороні говорили про те, що треба назвати вулицю на його честь. Тарас завжди був патріотом, очолював сільський осередок «Молодого руху». Пішов служити у батальйон «Львів». Він виріс в цьому селі, тут живуть його батьки, дружина».

Священик декілька разів на недільній службі оголошував про таке бажання мешканців. Ніхто тоді проти не був. Так само не було зауважень на сході села. Депутати сільради ухвалили відповідне рішення.

А тепер знайшлися противники-бізнесмени. Напевно, бояться, що зі зміною адреси до них якісь контролюючі органи прийдуть. Бо чомусь не всі підприємці проти, а лише кілька».

На вулиці, яку хочуть перейменувати, розташований митний пост. Зреєстровано біля 30 підприємств.

Незгодні із перейменуванням вулиці звернулися до Жовківського райсуду. Це 14 мешканців та чотири товариства з обмеженою відповідальністю – «Карпати-логістик», «Бау-систем», «Аграрна компанія «НЗ», «Гранд еліт продукт».

Олексій Євгенович з «Бау-систем» заявив: «Я не проти вшанування Героя. Але це можна зробити в інший спосіб. Давайте пам'ятник поставимо чи обеліск. Перейменування вулиці принесе нам дуже багато незручностей, треба буде змінювати юридичну адресу. В мене міжнародні договори, що мені їх - переписувати? Переробляти всі етикетки на продуктах?».

Натомість дружина загиблого воїна Уляна Дорош розповіла: «Мені дуже прикро, що навколо цього питання у селі почалися конфлікти. Бо ж робиться це все для наших нащадків, щоб вони знали і розуміли нинішню історію, пам'ятали своїх Героїв. Всі зараз говорять про патріотизм, готовність служити Батьківщині. Але виявляється, багато живе за принципом «лиш би мене не чіпали».

Про це повідомили сьогодні, 9 липня, в київськрму інтернет-виданні «Gazeta.ua».

Як інформував «ЩЛ», земляки сержанта батальйону «Львів» Тараса Дороша зустрічали кортеж із його домовиною навколішки.

dailylviv.com

До теми

17:49 1 грудня 2021 р.

Напруження на кордоні: у разі атаки чи нападу львів'янам радять скористатися підвалом (відео)

Підвали житлових будинків – це найперші укриття для мешканців, оскільки вони є безпосередньо під будинками. Тому дуже важливо їх утримувати в належному стані, аби за необхідності – був швидкий доступ до усіх комунікацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу