На Львівщині розпочався «Тиждень громадського здоров’я»

17:45 9 квітня 2019 р.

Фото до новини

У тренінговому центрі Львівського обласного центру громадського здоров’я відбулася прес-конференція «Формування соціальної політики у вирішенні алкогольних проблем: імплементація Європейського досвіду».

Про це повідомили у вівторок, 9 квітня, в прес-службі Львівської ОДА. Директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська розповіла: «Тиждень громадського здоров’я на Львівщині розпочався візитом європейських експертів з формування соціальної політики у вирішенні алкогольних проблем. Проблема алкоголю це не лише проблема однієї країни. Тому ми зібралися тут, аби об’єднати наші зусилля, заради однієї спільної справи».

Голова австрійської Мережі з питань алкогольної політики в Європі («APN) Корнеліуса Гуза зазначила: «Дуже важливо мати правильні знання у боротьбі з алкоголізмом, адже це матиме прямий вплив на громадське здоров’я суспільства».

Директор Програми з наркоманії та програми з профілактики, контролю та догляду за ВІЛ (Іспанія) Джоан Колом повідомив: «Аби впроваджувати антиалкогольну кампанію надважливо мати культурну візію «Менше пити». У нас розроблені консультативні програми із запобігання вживання спиртних напоїв. Навчаємо лікарів та медсестер говорити про ризики коректно».

Директор польського Державного агентства з вирішення проблем, пов'язаних з алкоголем («PARPA») Кшистоф Бжуска наголосив: «Уже чотири роки триває співпраця з Львівською облдержадміністрацією, департаментом охорони здоров’я, Національним університетом «Львівська політехніка» та БФ «Карітас», яка полягає в лікуванні узалежнень. Є певні напрацювання напрямів боротьби з алкоголізмом. Також нам вдалось організувати навчання для фахівців, які тепер зможуть передавати здобуті знання та організовувати такі курси на Львівщині. Хочу наголосити, що немає лікування від алкоголю, є лише психотерапія».

«Директор з охорони здоров'я в Центрі добробуту Північних країн у Стокгольмі (Швеція) зазначила, що робота їхнього Центру полягає в підтримці антиалкогольних програм. Важливим фактом є те, що молодь зменшила вживання алкоголю, а старше покоління, навпаки, стало більше вживати. Відтак, керівник БФ «Карітас» Ігор Козинкевич вважає необхідним кроком у боротьбі з алкоголізмом змінити законодавство та посилити відповідальності кожного в суспільстві», – поінформували також в облдержадміністрації.

Голова правління італійської «Eurocare» Тізіанна Конденотті наголосив: «Наша мета – впровадження політики зменшення вживання алкоголю. А ціль – давати правдиві знання щодо проблеми. Необхідно лобіювати таку політику, яка б приносила лише позитивні результати».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини