На Львівщині розпочалися тренінги з безпеки у зонах конфлікту для журналістів (відео, оновлено)

12:30 12 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Старт проекту «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів» дали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та представник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефф Ерлік.

«У середу, 11 листопада, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів («Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine»)». Серед організаторів – координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міністерство оборони України, ГО »Телекритика» та НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики», –повідомили сьогодні, 11 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Старт проекту дали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та представник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефф Ерлік. Курс для журналістів-практиків викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа і кіно.

Всього відбудеться п’ять етапів. У період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ.

Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю.

Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм.

Під час курсу розглянуть й теми щодо мови тіла та невербального спілкування, як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку. На завершення проекту всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок».

Натомість у міністерстві оборони України розповіли в середу:

«Сьогодні, 11 листопада, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стартував спільний проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів («Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine)», який реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством оборони України, ГО «Телекритика», НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики. Курс відкривали заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов з українського боку, та Джефф Ерлік з боку офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Мета проекту – покращити навички журналістів, працівників засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктів із урахуванням кращих світових практик дотримання професійних стандартів, забезпечуючи в той же час фізичну безпеку журналістів, які працюють у зоні бойових дій. Окремий компонент проекту сприятиме налагодженню діалогу між співробітниками ЗМІ та військовослужбовцями.

Заступник міністра оборони України Ігор Долгов зазначив: «Сьогодні ми розпочинаємо важливий міжнародний проект співпраці з безпеки та співробітництва в Європі. Європейська спільнота багато робить не тільки у складі моніторингової місії, але й у гуманітарних аспектах. Для Збройних Сил України важливо, щоб журналісти висвітлювали події об’єктивно, своєчасно, оперативно, і щоб вони при цьому знали про всі небезпеки та загрози, які існують під час збройних конфліктів. Необхідно, щоб цивільний контроль над армією посилювався, і преса є потужним елементом цього цивільного контролю. Тому для нас є важливим, щоб ви тут, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, відчули атмосферу армійського життя»

Своєю чергою, представник ОБСЄ Джефф Ерлік зауважив: «Незалежні засоби масової інформації є одним із найважливіших компонентів безпеки. Під час конфліктів журналісти грають визначну роль для встановлення миру. Для того, щоб журналісти виконували свою роботу належним чином, вони мають дбати про свою безпеку. І цей навчальний курс є нашим вкладом у забезпечення безпеки українських журналістів на сході України».

Слід зазначити, що курс для журналістів-практиків (включно з фіксерами та фрілансерами) викладатимуть міжнародні тренери з багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа та кіно. Всього відбудеться п’ять етапів: у період з 11 листопада до 5 грудня 2015 року заняття пройдуть понад 100 представників українських ЗМІ.

Під час тренінгів слухачі ознайомляться з такими темами: планування подорожі та оцінка ризиків, проходження контрольно-пропускних пунктів, підготовка до прямої трансляції з «гарячої точки». Журналістів навчать працювати в умовах обстрілу та під перехресним вогнем та ознайомлять з вогнепальною зброєю.

Також розглянуть питання особистого спорядження та особистої безпеки, зокрема, безпеки жінок і сексуального насильства. Крім іншого, відбудеться підготовка щодо медичної допомоги під час поранень, кровотеч, травм, опіків та відмороження, черепно-мозкових травм, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу, а також щелепно-лицьових травм.

Під час курсу розглянуть теми щодо мови тіла та невербального спілкування, будуть порушені питання як поводитися під час викрадення, ув’язнення та полону, як подолати посттравматичний стрес (PTSD), а також розкажуть про комунікації та кібербезпеку. По завершенні курсу всі учасники отримують сертифікати міжнародного зразка та медичні аптечки, укомплектовані для роботи в умовах гарячих точок».

Про це повідомили сьогодні, 11 листопада, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

15:18 7 травня 2021 р.

Тролейбусний маршрут №23 курсуватиме зі змінами

У зв’язку з поточним ремонтом асфальтобетонного покриття дороги на вул. Хуторівка перед виїздом на вул. Стрийську, 10 травня тролейбусний маршрут №23 курсуватиме зі змінами.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу