На Львівщині презентували проект попередження катастрофи в Карпатах

20:28 1 грудня 2018 р.


Фото: oblrada.lviv.ua

У суботу, 1 грудня, на конференці в селі Плав’є в Сколівському районі Львівської області презентували проект «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».

Проект «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».  Як розповіла виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, реалізація цього проекту відбуватиметься впродовж двох років.

«Основна мета проекту – покращення стану безпеки в Карпатах та забезпечення матеріально-технічної бази управлінь державної служби надзвичайних ситуацій Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей», – зазначила Галина Литвин. Ми дуже раді, що нашу ідею підтримали у Європейському Союзі. Робота та реакція відповідних служб на надзвичайні ситуації та катастрофи в Карпатах має бути приведена до європейських стандартів».

Своєю чергою, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин наголосив: «Отож, проект стартував. Ми розраховуємо, що його результатом буде не лише інфраструктура для служб надзвичайних ситуацій, придбана за кошти Європейського Союзу,а й отримання та обмін безцінним досвідом між нашими «надзвичайниками» та польськими. Мені дуже приємно, що це один із проектів, який веде українська сторона і для цього залучена значна фінансова підтримка ззовні. Бажаю усім успіху».

Натомість заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький зауважив: «Завдяки цьому проекту ми зможемо отримати сучасну техніку, пройти тренінги, підвищити свій рівень професійних навичок, і найголовніше – це дасть можливість підвищити безпеку наших громадян та запобігати катастрофам в карпатському регіоні. Це також дуже хороша можливість обмінюватися досвідом».

За словами керівника Головного управління ДСНС України у Львівській області Івана Дідуха, «Карпатський регіон має свою специфіку – це і рельєф, техногенні і пожежні навантаження». «Українські Карпати тепер є дуже привабливим, значно зріс туристичний наплив, відтак ми повинні модернізувати свої технічні засоби для надання необхідної допомоги в разі виникнення надзвичайної ситуації. Цей проект є цінним також, бо допоможе нам скоординувати дії між службами надзвичайних ситуації Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття Це однозначно підвищить рівень професійних знань наших рятувальників, особливо у гірській місцевості», – зазначив Іван Дідух.

За його словами, для Львівщини в межах цього проекту передбачено близько 700 тисяч гривень і планується закупівля восьми спеціалізованих пожежно-рятувальних машин. «Це дасть змогу значно модернізувати наші підрозділи», – запевнив керівник Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Проект «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» спільно реалізовують Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» (головний партнер), Головне управління ДСНС України у Львівській області, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Управління ДСНС України у Закарпатській області й Воєводська комендатура Державної пожежної служби в Ряшеві.

Бюджет проекту – 1 842 438 євро, у тому числі грант ЄС – 1 658 174,20 євро. Мета проекту – підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості.

Проект є єдиним у тематичній цілі «Безпека», що пропонує спільне вирішення проблем реагування на надзвичайні ситуації одразу в чотирьох карпатських регіонах. Області, поєднані спільною екосистемою Карпат, потребують створення спільної системи попередження та реагування на катастрофи, що враховує специфіку гірських територій, частоту виникнення стихійних лих, значну кількість деревʼяної архітектури тощо.

Про це повідомили в суботу, 1 грудня, в прес-службі Львівської обласної ради.

dailylviv.com

До теми

18:55 24 жовтня 2021 р.

У Львові викрали 9-місячну дитину

Поліція Львівщини розшукує зловмисника, причетного до викрадення 9-місячної дитини. Також правоохоронці встановлюють місце перебування самої дитини.

Рубрика: Ситуації

17:44 24 жовтня 2021 р.

Зіткнувся з бетонною огорожею: рятувальники трьох міст визволяли потерпілих з автомобіля

24 жовтня в с. Руденко Червоноградського району водій автомобіля "Opel Astra", чоловік 1987 року народження, не впорався з керуванням та зіткнувся з бетонною огорожею.

Рубрика: Ситуації

16:08 24 жовтня 2021 р.

Ув'язнені одержали змогу легально телефонувати рідним і знайомим: Мін'юст дозволив за гроші

Міністерство юстиції започаткувало нову послугу для ув'язнених - платні телефонні розмови та користування мережею Інтернет - з обмеженням контенту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу