На Львівщині оштрафували за брак мінімальних гарантій в оплаті праці 63 суб’єкти

13:30 28 листопада 2018 р.


Фото: tvoemisto.tv

Головне управління Держпраці у Львівській області оштрафували 2018 року за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці 63 суб’єкти господарювання на загальну суму понад 13,6 млн. гривень.

Про це повідомили в середу, 28 листопада, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також нагадали, що за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування  штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування та не звільняють роботодавців від обов’язку усунення такого порушення.

Мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною першою статті 12 Закону України «Про оплату праці». Зокрема – норми оплати праці за роботу в надурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, в нічний час, за час простою, який мав місце не з вини працівника, при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника, працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.

Гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток, за час виконання державних обов’язків, для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад, для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу, переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю, для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу, при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей, для донорів, тощо.

Гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо. В облдержадміністрації звертають увагу суб’єктів господарювання на необхідність нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

dailylviv.com

До теми

10:48 14 червня 2021 р.

Веломарафон Львівська Сотка 2021: оголосили переможців

Традиційний веломарафон «Львівська Сотка» відбувся 12 червня. Цьогоріч він зібрав понад тисячу учасників від 12 до 80 років. Дистанцію у 100 кілометрів велосипедисти долали від Сокільників до Брюховичів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу