На Львівщині два райони хочуть змінити лише вивіски на дві «об’єднані тергромади»

15:02 8 серпня 2016 р.

У Львівській області хочуть зініціювати створення двох об’єднаних територіальних громад, межі яких будуть збігатися з межами двох районів. Щоби не змінювати нічого, крім табличок на адміністративних будівлях.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Хто малює карту об’єднання територіальних громад Львівщини?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив  аналітик ГО "Європейський діалог" Тарас Баранецький.

Назвати ці райони він відмовився. Хоча зауважив, що це – не Пустомитівський район.

- У Пустомитівському районі сільради мають багато грошей. Деякі мають стільки багато, що скоро не будуть знати, що з ними робити. Фіскальна децентралізація настільки добре вплинула на Пустомитівський район, що їм там грошей не бракує, - каже він.

Хоча, згідно з перспективним планом, у Львівській області не передбачено, що в якомусь районі буде тільки одна громада, у двох районах спробують таке зробити

- Я знаю мінімум два райони, де такі сценарії готуються, - стверджує він.

За його словами, район з однієї громадою найперше вигідний районним чиновникам.
- Тому що не потрібно нічого змінювати, можна просто поміняти вивіску на будівлі райадміністрації чи райради, - вважає експерт.

Це підтверджує і регіональний консультант проекту «Пульс» Асоціації міст України  Галина Гречин.  Вона нагадала, що в кожному районі є райрада і райадміністрація, які зараз мають сильний вплив. Але вони припинять своє існування як тільки на території району об’єднаються громади.

- Зараз Мостиський район передбачає створення трьох громад. І всі три громади вже ініціювали своє утворення. Якщо припустити, що до закінчення року процес завершиться, то потреба в районній раді та районній адміністрації відпаде. Тому що ті повноваження, які вони зараз виконують, перейдуть або на рівень територіальної громади, або в обласну держадміністрацію. І деякі посадовці мислять:

«Я хороший фахівець, я собі роботу знайду». Але є і ті, які бажають залишити за собою оце крісло, оце приміщення, - каже вона.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:48 25 січня 2022 р.

У Львові військовий вишкіл розпочали з працівників стратегічних підприємств

Сьогодні кілька десятків працівників львівських підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, відновлювали свої навики володіння зброєю. Навчання провели ветерани російсько-української війни разом з учасниками одного з львівських стрілецьких клубів.

Рубрика: Ситуації

14:06 25 січня 2022 р.

Нові обмеження через коронавірус на Львівщині: почнуть зі шкіл

У зв’язку із збільшенням хворих на коронавірус обласна комісія ТЕБ І НС сьогодні прийматиме рішення щодо посилення карантинних обмежень. Зокрема, від завтра усі заклади освіти, окрім дошкільних, мають перейти на дистанційну форму навчання.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу