На фестивапі «Ковчег дружби» можна придбати вироби, які допоможуть неповносправним

14:30 6 липня 2017 р.

Фото до новини

9 липня у Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові відбудеться фестиваль «Ковчег дружби».

Про це сьогодні, 6 липня, під час прес-конференції на тему: «Фестиваль «Ковчег дружби» - підтримка життя будинку для осіб з розумовою неповносправністю», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег» Наталя Критович.

- Це є наш перший великий захід. Його мета – зібрати кошти на функціонування будинку тимчасового підтриманого проживання для людей з особливими потребами, - каже вона.

За словами координатора зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег», цей будинок функціонує більше п’яти років. У 2016 році витрати на нього становили 121 тисячу гривень. Це – комунальні послуги, зарплата координатора будинку, податки на землю і приміщення та оплата за дрова, оскільки будинок опалюють твердопаливними матеріалами.

- Будинок функціонує за кошти благодійників, на певні пожертви. За ці кошти ми купуємо продукти харчування та оплачуємо вищеперераховані потреби, - звітує Наталя Критович.

Також, на її думку, є потреба говорити про людей з особливими потребами. За статистикою, лише у Львівській області мешкає понад 163 тисячі осіб з інвалідністю. У Львові таких осіб понад 45 тисяч.

- Їх багато, але їх не так часто можна бачити у якихось публічних місцях. Ми покажемо дари цих людей. У Львові діє чотири майстерні, де люди з особливими потребами виготовляють різні вироби: з бісеру, з дерева, свічки, мило та інше. Ці вироби можна буде придбати під час фестивалю. Це буде ваша благодійна жертва, - каже координатор зовнішніх зв'язків ГО «Лярш-Ковчег».

Також кожен охочий зможе спробувати зробити заготівки для різних виробів, з яких потім неповносправні виготовлять якісь речі. Під час фестивалю діти складуть казочку про неповносправного слоника.

За словами координатора будинку тимчасового підтриманого проживання «Витанія» ГО «Лярш-Ковчег» Уляни Кудли, в їхньому будинку навчають людей з особливими потребами самостійно жити: прибирати в кімнаті, мінімально готувати їсти, ходити купувати продукти, відвідувати самостійно заклади культури.

- Також до нас приходять пожити ті неповносправні, які тимчасово залишилися з певних причин без опікуна. Якщо, наприклад, опікун потрапив до лікарні, - вона підрахувала, що до будинку приходили пожити майже 55 осіб.

А коли батьки-опікуни помирають, то непвносправні могли би прийти в цей будинок і доживати там. Проте наразі, через фінансовий стан, це неможливо. Але Уляна Кудла сподівається, що держава знайде для цього кошти, аби неповносправним не довелося доживати в інтернатах.

Програма фестивалю в неділю, 9 липня:
14.00-20.00 – ярмарок виробів людей з розумовою неповносправністю
14.00-19.00 – стіл взаємодопомоги «Лярш-Ковчегу»
14.00-18.00 – дитяча зона (малювання казки на асфальті, клоуни)
14.30-18.30 – майстер-класи з петриківського розпису, виробів з фетру, миловаріння, жестової мови, арт-терапія з психологом
15.30-17.30 – банси
18.00-18.30 – театральна вистава за участю людей з розумовою неповносправністю
18.30-22.00 – концерт (Piano, Віктор Винник (гурт «Мері»), Орест Прус (гурт «Навігатор»), Zion та інші).

Довідка від організаторів
ГО «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю, цього року вперше проведе фестиваль «Ковчег дружби». Захід покликаний показати львів’янам і гостям міста дари людей з особливими потребами, а також зібрати кошти на функціонування будинку тимчасового підтриманого проживання «Витанія» ГО «Лярш-Ковчег» на наступний 2018 рік.
До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів.

Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички, разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше.
Денна програма - це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності. В будинку підтриманого проживання має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяють нових друзів, щоб разом з асистентами практикувати самостійне життя, а також набувати соціально-побутових навичок. Разом готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну. Асистенти та друзі «Ляршу» беруть участь у різноманітних заходах міста, відвідують музеї, концерти, театри і навіть діляться своїми знаннями, проводячи майстер-класи з виготовлення свічок, мила, листівок.

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. Сьогодні "Лярш" – це міжнародна федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів