«Ми зараз у Львові починаємо глибинну кампанію», – Садовий

16:10 20 червня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Міський голова Львова констатував у вівторок, 20 червня: «За останню добу ситуація погіршилась».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 20 червня: «Ситуація із вивезенням і захороненням сміття у Львові залишається критичною. Переповненими є понад 37% майданчиків житлового фонду. Ще понад 8,5 тисячі тонн сміття з міста нема куди вивозити. На звернення міста щодо розблокування полігонів наразі нема реакції».

«Як розповів сьогодні на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий, аби зменшити кількість відходів, які необхідно захоронювати, місто запроваджує систему роздільного сортування твердих побутових відходів. Відтак, найближчим часом на усіх контейнерах будуть розміщені відповідні наліпки-маркування. Відходи, які можна переробити, забиратимуть окрема і віддаватимуть на переробку і повторне використання», – поінформували також у міськраді.

А міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «За останню добу ситуація погіршилась. Закриваються ті полігони, які були у центральній Україні. По Львівській області ми маємо підтримку у Буську, Новояворівську, Червонограді. Наразі лише 100 тонн. Можливо, Миколаїв завтра прийме рішення, я сьогодні виїжджав, спілкувався з депутатами, з мером. Стрий має готовність. Але Львів не має фізичної можливості сьогодні вивести весь об’єм, треба відкривати полігони в області, якщо не буде відповідного урядового рішення, буде дуже важко».

Андрій Садовий також запевнив: «Ми зараз у Львові починаємо глибинну кампанію сортування сміття. Хоча це складно. Ось тут майданчики стоять півроку, але лише 5% людей викидають сміття відповідно до тих контейнерів, що там написано. Ми зараз дали в друк великі наліпки – органіка, скло, змішані відходи, пластик. Буде велика промоційна і роз’яснювальна компанія по всіх будинках. В першу чергу, будемо звертати увагу на органіку і її вивозити, бо, власне, вона дає ефект бродіння, запах. Я вірю у здоровий глузд, вірю, що біда, яка є, буде вирішена. Бо держава Україна має для цього усі необхідні можливості».

Міський голова також заявив: Ми рік часу знаходимось у біді. За рік часу можна було дати нам можливість гарантованого вивозу на гарантовані полігони, яких в Україні є 5 тис. Всі прекрасно володіють інформацією. Я у Прем’єр-міністра був два тижні тому. Я чітко йому пояснив, що найбільший перевізник зупинився і не має куди вивозити, потрібне негайне втручання. Я телефонував йому у наступні дні. Бачите, яка ситуація».

Андрій Садовий також зазначив: «Півроку тому ми почали сортування на майданчиках в центрі міста. Це йде дуже повільно. Певний спротив людей. Коли є перенакопичення, важко це організовувати. Тих 70% міста, які зараз є у нормальному стані, там це розпочати простіше. Зараз видруковуємо наліпки, до кінця тижня почнемо клеїти, також у під’їздах. Майданчики, які переповнені, там не можливо сортувати, їх треба просто вивезти. У багатьох країнах люди до цього йшли 20-30 років. Це складно зрозуміти, бо треба вдома посортувати і з хати винести окремо пакети».

«Також, як повідомили у департаменті з питань поводження з твердих побутових відходів, у Львові впроваджують систему сортування відходів. Відтепер сортування передбачатиме чотири категорії: органічні відходи; змішані відходи; пластик; скло. Незабаром на контейнерах міста з’являться перші наліпки, що маркуватимуть їх призначення. Як повідомив директор департаменту з питань поводження з твердими побутових відходами Іван Рудницький, органічні відходи вивозитимуть на захоронення на полігон, змішані відходи планують спресовувати. Скляні та пластикові відходи відправлятимуть на переробку», – поінформували також сьогодні, 20 червня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

16:40 30 липня 2021 р.

У Бродах у власника Мерседесу вкрали валюту, яку він залишив в автомобілі

29 липня до поліції надійшло повідомлення від 67-річного мешканця Вінниці про те, що невідома особа викрали з його автомобіля «Мерседес», який був припаркований на вулиці 22 січня у місті Броди, грошові кошти.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу