Молодим приватним підприємцям пенсія не світить

20:05 18 серпня 2017 р.

Приватним підприємцям, які сплачують єдиний соціальний внесок, та працювали, навчалися або ж служили в лавах збройних сил ще радянських часів, пощастило. Вони матимуть пенсію. Молодші – не матимуть, тому що таким приватним підприємцям до страхового стажу зараховують тільки третину з відпрацьованих років.

Про це сьогодні, 18 серпня, під час прес-конференції на тему: «Актуальні питання пенсійного реформування”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін.

- Питання тільки в тому, який у них буде пенсійний вік – чи 60, чи 63, чи 65 . Але правом таким вони зможуть скористатися за наявності необхідного страхового стажу. Тобто – 25 років у 2018 році, або ж 35 у 2027 році для призначення пенсій. Якщо ж людина не має необхідного страхового стажу, вона звертається до органів соцзахисту і їй призначають державну соціальну допомогу, - розповідає вона.

Розмір державної соціальної допомоги на сьогодні є в межах ста відсотків від прожиткового мінімуму за сукупним доходом сім’ї, тобто 1373 гривні у 2017 році.

- Це є обов’язкова умова, що до страхового стажу зараховують тільки той період, за який було сплачено страхові внески, не менші, ніж в мінімальному розмірі, - пояснює Валентина Кудін.

Вона каже, що кожен з підприємець може зайти на портал Пенсійного фонду до свого особистого кабінету та побачити скільки він сплатив внесків і підрахувати свій страховий стаж.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:21 21 жовтня 2020 р.

З 21.00 тролейбусні маршрути № 22, 23 та 25 курсуватимуть за зміненим маршрутом

За інформацією ЛКП «Львівелектротранс», у зв’язку з проведенням аварійних робіт на вул. Стрийська, з 21.00 год тролейбусні маршрути № 22, 23, 25 курсуватимуть за зміненим маршрутом.

Рубрика: Ситуації

10:50 21 жовтня 2020 р.

На Львівщині син убив матір з револьвера Флобера

Як встановили співробітники Новороздільського відділення поліції, затриманий здійснив кілька пострілів у матір з револьвера Флобера під час побутового конфлікту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу