Міжнародні профспілки – проти нового трудового кодексу України

15:15 6 січня 2020 р.


Фото: ituc-csi.org

Міжнародна конфедерація профспілок вважає, що проєкт закону про працю позбавить працівників правового захисту, а профспілок – спроможності їх захищати.

Про це заявили в Міжнародній конфедерації профспілок, в якій дійшли висновку, що результатом прийняття проєкту закону стане:

1. Спрощене звільнення працівників у будь-який момент за бажанням роботодавця.

2. Короткострокові індивідуальні трудові договори; договори з нефіксованим робочим часом.

3. Понаднормова робота стане нормою і оплачуватиметься вп'ятеро нижче, ніж раніше.

4. Скасування деяких соціальних гарантій працівникам та зниження захисту матерів з малими дітьми, що ще більше полегшує їх звільнення;

5. Переведення працівника на інше робоче місце без його згоди.

6. Фактична ліквідація профспілок.

Законопроєкт був прийнятий без консультацій з профспілками й складається всього з 99 статей, щоб він міг мати в парламенті обмежений розгляд. Український уряд відмовився звертатися за допомогою до Міжнародної організації праці, оскільки проєкт закону порушує кілька конвенцій МОП.

Генеральний секретар Міжнародній конфедерації профспілок Шаран Барроу зазначила: «Уряд України стоїть на боці олігархів та багатонаціональних корпорацій та виступає проти працівників, громадськості та профспілок. Ми засуджуємо український уряд за нерозсудливі порушення своїх міжнародних зобов’язань, через які країна ризикує втратити важливу підтримку в Європі та світовій спільноті».

В інтернет-виданні «Економічна правда» нагадали, що уряд схвалив законопроєкт про працю 27 грудня. За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука він передбачає збільшення кількості легальних робочих місць, підвищення доходів та розширення соціальних прав працівників.

Керівник уряду зазначив: «Закон вступить в силу за шість місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Ще впродовж року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень. Законопроект планується розглядати в парламенті пакетом з іншими законопроектами які впливають на ринок праці та трудові відносини. Такі, як «про страйк», «про профспілки» тощо».

23 грудня міністерство економіки оприлюднило статтю майбутнього трудового кодексу у якій визначаються трудові відносини, у нинішньому законодавстві такий пункт відсутній. 10 жовтня Президент Володимир Зеленський заявив: «Новий трудовий кодекс кращий за попередній, але його ще треба допрацювати. Ви знаєте, що дуже складно зараз звільнити людину, чи взяти її на роботу. Зараз вони (уряд. – «ЕП»)  працюють над трудовим сучасним законодавством і трудовим кодексом. Там є багато пропозицій, і багато дрібних помилок, які будуть вичищені. Впевнений що ми все зробимо і почуємо суспільство».

Як інформував «Щоденний Львів», уряд запроваджує антикризову допомогу для сімей.

dailylviv.com

До теми

21:35 26 листопада 2021 р.

У Львові продовжили посилений карантин через поширення коронавірусної хвороби

У Львові посилений карантин через поширення коронавірусної хвороби продовжили до 13 грудня. Напередодні обладміністрація попросила державну комісію з ТЕБ та НС не виводити регіон із "червоної" зони.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу