Міський голова Львова закликав якнайшвидше розпочати протиаварійні роботи

16:30 23 січня 2017 р.

Андрій Садовий запевнив: «Наше завдання – вивезти переповнені майданчики. Ніяких полігонів ми робити не будемо».

У Львівській міськраді повідомили в понеділок, 23 січня: «Сьогодні, 23 січня, за результатами позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міський голова Львова Андрій Садовий здійснив робочий виїзд на Львівський міський полігон твердих побутових відходів у селі Великі Грибовичі. Як зазначив мер, зараз необхідно якнайшвидше розпочати протиаварійні роботи на цьому полігоні. Також міський голова прокоментував інформацію про п’ять брикетувальних станцій в місті».

«Ситуація з вивезенням твердих побутових відходів зв Львова є надзвичайно складною, критичною. Орієнтовно 30% майданчиків Львова є переповнені, і немає на сьогоднішній день домовленостей, куди вивозити тверді побутові відходи», – зазначив Андрій Садовий.

Міський голова також повідомив: «Сьогодні ми третій раз зібрали комісію з надзвичайних ситуацій, ще раз звернулися з вимогою до обласної і Державної комісій терміново зібратися, тому що крім питання вивезення твердих побутових відходів, яку бачать львів’яни, є ще проблема можливого зсуву на самому полігоні. І, власне, це була мета нашого сьогоднішнього робочого виїзду на «Збиранку».   

«Без участі Державної служби з надзвичайних ситуацій це буде вирішити неможливо – зазначив також Андрій Садовий. – Тому я звернувся до Прем’єр-міністра з тим, щоб було відповідне доручення Службі з надзвичайних ситуацій вчинити всі необхідні дії, щоб не було біди. Також сьогодні мав розмову з в.о. міністра охорони здоров’я, і я її попередив про можливі критичні наслідки ситуації по епідеміології, тому щоб вона адекватно відреагувала і дала відповідні вказівки, бо невивезення сміття в умовах потепління може спричинити біду. Також – щоб це питання було підняте на найближчому засідання Уряду».

Андрій Садовий також запевнив: «Станції, які розмістять у Львові, є брикетувальними, а не сміттєрортувальними. Не йдеться про сміттєсортувальні лінії. На сесії міської ради мова йшла про установки брикетування, які стискають сміття, щоб його об’єм зменшити у шість разів, і його можна було безпечно вивозити на ці полігони, які готові в такій формі таке сміття приймати. Але ми зараз вивчаємо цінові пропозиції. Це дуже складна річ».

Міський голова також стверджував: «Ще раз хочу заспокоїти мешканців Львова – я не допущу жодних полігонів на території Львова. Наше завдання – вивезти переповнені майданчики. Ніяких полігонів ми робити не будемо. Я сьогодні чую розмови, коли збурюють людей, говорять їм недостовірну інформацію».

Андрій Садовий також пояснив: «Є полігони, є попередні домовленості. Озвучувати не буду, бо завтра там розпочнуться протести з тими ж людьми, які ці протести організовують у Львові».

Міський голова також зазначив: «Я подивований. Тиждень пройшов, реакції нема, обласна комісія не збирається. Проблема складна і не типова для України. В цивілізованому світі таку проблему уявити не можливо. Телефонують колеги з польських міст і пропонують свою допомогу. Ми з юридичної точки зору зараз вивчаємо такі можливості. Телефонують колеги з міжнародних організацій. Але з точки зору української влади реакції нема».

Андрій Садовий також прокоментував інформацію про п’ять брикетувальних станцій у Львові:  «Безпека – перш за все. Жодних нестандартних ситуацій у питанні брикетування сміття не буде. При роботі кожного пресу буде встановлена відеокамера і буде он-лайн трансляція, щоб не було маніпуляцій. Дякую депутатам міської ради, які не побоялись тиску, який на них чиниться, і прийняли важливе для громади міста Львова рішення».

Міський голова також зазначив, що необхідно терміново проводити протиаварійні роботи на полігоні в Грибовичах. Андрій Садовий пояснив: «Небезпека обвалу є. Про це я ще раз проінформував листом прем’єр-міністра України. Попробую особисто його також проінформувати. Звертаюсь з проханням, щоб було доручення надзвичайній комісії, щоб це питання було досліджене і фахівці ДСНС брали це в роботу, бо вони мають відповідну техніку. Треба зробити роботи по стабілізації самого зсуву, щоб зупинити цей зсув. Якщо зсув піде, то інфільтрати можуть вийти з берегів», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова».

Міський голова також розповів, що проект рекультивації полігону проходить експертизу в кількох міжнародних організаціях. Андрій Садовий запевнив: «Я не знаю про проекти, які би передбачали вивезення сміття на Грибовичі. Щоб почати роботу, має бути згода громади. За моїм дорученням проект, який розроблений інститутом Гірхімпром, проходить апробацію в ряді міжнародних організацій, щоб цей проект відповідав усім європейським нормам по питаннях екології».

Про це повідомляється сьогодні, 23 січня, в прес-службі Львівської міськради, де також опублікували відео з брифінгу Андрія Садового:

dailylviv.com

До теми

16:32 15 січня 2021 р.

ЛКП «Лев» відновило роботу і збільшило зону обслуговування. Графік виїзду бригади ловців

ЛКП «Лев» завершує плановий цьогорічний карантин уже сьогодні, 15 січня, та повноцінно відновлює свою роботу із гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території Львівської МТГ та надання всієї необхідної ветеринарної допомоги.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу