Міський голова Львова повідомив останні новини зі «сміттєвого фронту»

18:00 16 червня 2017 р.

На вулиці Сосюри 16 червня 2017 року

На вулиці Сосюри 16 червня 2017 року
Фото: зі сторінки громадської організації «Варта 1» в інтернет-мережі «Facebook»

Андрій Садовий анонсував: «З наступного тижня ми будемо максимально сортувати сміття».

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив сьогодні, 16 червня:

«Прокуратура подала звернення в суд, який прийняв рішення закрити полігон, який був базовий для міста Львова останні 60 років. Рік часу Львів не отримав альтернативної ділянки, куди вивозити наші відходи, а кожного дня ми їх продукуємо до 600 тонн. Ми рік часу живемо в цій блокаді, тому що маючи в Україні 5500 офіційних і легальних полігонів, ми не маємо системної можливості вивозити відходи, про що проінформований і Президент, і Прем’єр-міністр. Але я не отримую жодної підтримки - ми залишилися один-на-один з проблемою.

Минулого понеділка відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки танадзвичайних ситуацій, де ми проінформували і уряд, і Президента, і РНБО про критичну ситуацію. Сьогодні близько 30% міста – це переповнені майданчики, де не вивозять сміття вже близько місяця, а це орієнтовно сім тисяч тонн відходів на землі.

Зі слів Держспоживслужби, ситуація є критична і може бути екологічна біда. Ми звернулися до уряду, адже якщо ви не допомагаєте, то оголошуйте надзвичайну ситуацію і нехай працює закон. Але натомість я не отримав від уряду жодних думок на цю тему, а тільки слова, що я щось роблю не так. Але мене цікавить, щоб на сьогоднішню нашу біду ми отримали адекватну реакцію українського уряду тому, що ми є українське місто.

Я мав телефонну розмову з першим віце-прем’єр-міністром, з Головою ВРУ, з керівником РНБО, яких я проінформував про критичну ситуацію. Натомість я жодної реакції не отримав, вони банально мовчать. Уся Україна бачить абсурдність ситуації, а маючи стільки полігонів в Україні, – це вирішується за одну секунду. Але якщо немає політичної волі допомогти Львову, а є бажання нас втопити у смітті, то я не думаю, що ця дорога кудись приведе.

Меморандум не запрацював тому, що він не може запрацювати за один день, це дуже довгий процес. Коли меморандум підписували, то я всіх проінформував, що підписання не вирішує проблеми. Я наголосив, що було б добре, якби меморандум впродовж 2-3 місяців почав працювати, тому що кожна громада потребує своєї окремої юридичної площини для того, щоб це питання активувати. У кожному місці є своя окрема ситуація: десь треба приймати відповідні рішення сесії, десь проводити громадські слухання чи дебати, адже мова не йде про одноразову допомогу, а про співпрацю протягом наступних двох років. У деяких містах мери сказали категоричне «ні», і я розумію їхню реакцію. Тому нам потрібна допомога від інших регіонів і уряд це може вивчити, тому що голова уряду є й головою комісії з надзвичайних ситуацій.

Наразі сміття лежить на землі, ми нікуди його не вивозимо і це велике лихо, яке може створити біду для людей. Тому я зобов’язаний про це інформувати і громадськість, і державні органи влади. Львівська обласна рада після наших листів і звернень скликала комісію з надзвичайних ситуацій області, яка приймала рішення терміново приймати відходи з міста Львова. Саме тоді відкривалися полігони, ми вивозили відходи, після чого полігони знову блокувалися. Але нам кожного дня потрібно вивозити 500-600 тонн відходів. Я максимально сприяю правоохоронним органам, вони вилучають документи, але не потрібно блокувати роботу, тому що сьогодні всі документи наших перевізників вилучені вже декілька разів.

«Львівспецкомунтранс» працює з Буськом, вони мають підписані угоди; «Грінера» має невеликі одноразові угоди з іншими полігонами в центральній Україні; «Санком» працює з Новояворівськом, а інші компанії сьогодні зупинилися: «АВЕ», «САТ», «ЕКОсвіт» не мають куди вивозити відходи. Тобто цей об’єм, який ми вивозимо сьогодні зі Львова, є дуже мінімальний.

Це надзвичайний стан, який, на жаль, місто не має права оголосити самостійно. Перш за все, я дякую людям за розуміння ситуації, у якій ми опинилися. З наступного тижня ми будемо максимально сортувати сміття, тому що неприємний запах дає органіка. І ми маємо її вивезти. Якщо говорити про скло, пластик, будівельні матеріали тощо, то поки ми можемо їх поскладати на територіях, які місто має. Тому зараз просто починаємо готуватися до життя в екстремальних умовах. Прес, який місто привезло ще у минулому році, що може зменшити об’єм сміття у шість разів, не запрацював, тому що він заблокований. Контрольована група людей не дає можливості, щоб він почав працювати.

Місто має кошти, але вони чітко розподілені – на вивіз відходів ми маємо зарезервовані кошти. З французами ми працюємо. Уряд Франції, до речі, фінансує цю роботу. Від керівника Уряду я чекаю виконання функціональних обов’язків: якщо місто офіційно відсилає документацію, що ми на межі надзвичайного стану, то потрібно організувати роботу належним чином, тому що повноваження Прем’єр-міністра є в рази більші, ніж повноваження мера міста.

Але я все-таки вірю, що держава згадає, що Львів є на території України. Якщо я буду бачити ігнорування, то буду діяти так, як це передбачено чинним законодавством: я буду звертатися до людей, буду апелювати до міжнародних організацій, але не буду чекати поки місто завалять сміттям».

Цю, по суті, промову, опублікували сьогодні, 16 червня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:14 15 квітня 2021 р.

Зсув ґрунту у Львові: Ензим вирубав дерева та не влаштував тимчасових кріплень, - мерія

Пошкодження хідника на вул. Личаківській сталося через будівельні роботи, які проводить ПрАТ «Компанія Ензим». Зараз компанія розробляє заходи для укріплення схилу та унеможливлення наступних зсувів, після чого пошкоджений хідник і огорожа будуть відновлені.

Рубрика: Ситуації

11:59 15 квітня 2021 р.

Для захисту історичного центру Львова хочуть відновити ДІАЗ, який ліквідував Синютка

Учора, 14 квітня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулося перше засідання робочої групи, яка обговорила можливість відновлення Державного історико-архітектурного заповідника у Львові.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу