Міський голова Львова доручив врегулювати проблему паркомісць

12:40 15 червня 2018 р.


Фото: tvoemisto.tv

Андрій Садовий запевнив: «На кінець червня ми повинні вийти на розуміння всіх подальших кроків, щоб ми могли на виконкомі це публічно озвучити».

У прес-службі Львівської міськради повідомили в п’ятницю, 15 червня: «Сьогодні на засіданні виконавчого комітету заслухали звіт про виконання протокольного доручення виконавчого комітету Львівської міської ради від 8 червня 2018 року».

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив на засіданні виконавчого комітету ЛМР: «Прошу, взявши за основу кілька новозбудованих заселених будинків, провести розрахунок середньої кількості автомобілів, якими володіють мешканці одного такого будинку. Доповісти виконавчому комітету».

«Керівники районних адміністрацій міста доповіли про наявність паркомісць по новобудовах, які були досліджені. В більшості випадків, забезпеченість паркомісцями становить в межах 30% від загальної кількості квартир в новобудові. Відтак, міський голова Львова доручив опрацювати питання в робочій групі та підготувати рішення виконавчого комітету, яке б врегулювало цю проблематику», – поінформували також у міськраді.

Міський голова Львова зауважив: «Якщо ми даємо дозвільні документи на будівництво того чи іншого будинку, то має бути розрахунок – мінімум на одне помешкання має бути 1,5 машини. Будуємо будинок на 100 квартир, то має бути забезпечено 150 паркомісць для цього будинку. Якщо цього нема, то ці машини паркують на вулицях і створюють затори. Часто машини стоять під знаками, трамваї проїхати не можуть і люди йдуть пішки. Динаміка буде ще більша, машин буде ще більше».

Андрій Садовий також наголосив: «Враховуючи інформацію, яка озвучена, треба приймати відповідні рішення, бо сьогоднішні ДБН не враховують реальний стан. Нам треба виходити на відповідне рішення виконавчого комітету, яке би чітко давало дороговказ щодо співвідношення – є будинок, який будують, є кількість квартир, які мають бути в будинку, є кількість паркомісць, які мають бути забезпечені для мешканців цього будинку. Прошу підготувати відповідне рішення виконавчого комітету, яке наведе лад в цьому питанні».

Міський голова підкреслив: «Якщо ми зараз цей процес не візьмемо під контроль, буде біда, яку мешканці будуть відчувати через два-п’ять років. На кінець червня ми повинні вийти на розуміння всіх подальших кроків, щоб ми могли на виконкомі це публічно озвучити. Прохання врахувати міжнародний досвід, як там врегульовані такі питання. Можна взяти досвід Польщі, Чехії та інших країн, які мають динаміку розвитку».

Натомість начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР Юліан Чаплінський запевнив: «Ми керуємось досвідом наших міст-партнерів та Концепції інтегрованого розвитку. Така проблема в Амстердамі була у 1975 році, коли автомобілі заполонили історичний ареал міста, місто стало некомфортним. Після війни набудували багато розв’язок, які зараз перетворені в громадські простори. Всі гроші вкладені в громадський транспорт та інфраструктуру. Ми підписали угоду з тими містами по співпраці, що ми йдемо таким же шляхом».

Юліан Чаплінський також попередив: «Створення автомобільної інфраструктури приведе до колапсу, бо затори створюють не трамваї, а автомобілі. В інших містах це регулюють податком на автомобілі, законами про екологію. Деякі міста будуть забороняти дизельні автомобілі. Тому люди масово пересідають на велосипеди та громадський транспорт. Ми йдемо тим же шляхом – розвитком сталої мобільності. В Мюнхені, наприклад, є лише 85 тисяч паркомісць, якими оперує місто, на населення у 2 млн. Прибуток в бюджет міста складає 35 мільяонів євро від цієї кількості паркомісць. Вони велосмуги розширяють за рахунок асфальту, а не за рахунок хідників. Ці рецепти всі вже є прописані. Крім того, держава заборонила вписувати в містобудівні умови кількість паркомісць».

Андрій Садовий підсумував: «Ми живемо в державі, де відсутнє верховенство права. Все законодавство приймається в інтересах забудівельника. Ми сьогодні пожинаємо плоди. Ми повинні враховувати умови, які є, а також нерозуміння на державному рівні специфіки Львова. Тому ми повинні в робочій групі опрацювати всі пропозиції і вийти на консолідовану, правильну думку, яка буде враховувати сьогоднішню ситуацію в місті і спробувати спрогнозувати етапи завтрашнього розвитку».

dailylviv.com

До теми

09:06 15 червня 2021 р.

Сьогодні у Львові водоканал возитиме воду водовозками. Перелік вулиць

Сьогодні ЛМКП «Львівводоканал» буде проводити ремонтні роботи на водомережах. Внаслідок планових робіт буде призупинено подачу води до частини вулиць міста. Роботи триватимуть 15 червня з 10.00 до 24.00 год.

Рубрика: Ситуації

20:53 14 червня 2021 р.

Оголошено переможця на посаду голови Львівської митниці

Державна митна служба оприлюднила результати конкурсів на посади керівників 14 регіональних митниць, які були оголошені у квітні цього року. Переможців обирали за результатами тестування та співбесіди. Переможцем на посаду начальника Львівської митниці визначено мешканця Києва Іллю Ніжнікова.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу