Міськраду Львова очікують протести мешканців багатоповерхових самобудів | Новини Львова

Міськраду Львова очікують протести мешканців багатоповерхових самобудів

17:41 5 жовтня 2015 р.

  • 0

У багатоповерхівках-самобудах починають продавати квартири, але зараз на це ніхто не звертає увагу. А через певний час люди, які придбали там квартири, прийдуть під Львівську міськраду з вимогою або повернути кошти, або узаконити будинок.


Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив представник партії «Громадський рух «Народний контроль» Орест Печенко.

- Щоби не отримати соціальне напруження, я би пропонував, аби інформація про всі ці самобуди-багатоповерхівки, які на сьогодні не мають статусу "законного", була оприлюднена на сайті міськради. Щоби люди розуміли, що вони купляють і що на них чекає, - каже він.
Він зазначив, що самобуди є двох типів.

- Перше – індивідуальні будинки сімей, які будуються на приватизованій території  Друге – це комерційна забудова, багатоповерхівки, де будівництво здійснюють для продажу квартир, - каже Орест Печенко.

На його думку, це – різні категорії самобудів.

- Якщо говорити про самобуди індивідуальних будинків, то ми прекрасно знаємо, що та кількість погоджень, яка була, ускладнювала їхнє узаконення для простої людини. І ми маємо сотні реконструйованих індивідуальних будинків у Львові, які юридично є самобудами, але жодної шкоди для громади і суспільства вони не чинять.  І друге – це багатоповерхівки, які зараз масово будуються. Але треба ставити чітку межу, коли це будівництво не переходить межі комфорту інших людей, - каже він.
Саме для таких будинків має бути розроблена відкрита процедура початку будівництва.

- Жодного будівництва не повинно здійснюватися без громадського слухання. Жодне рішення новоствореного «держархбудконтролю» не повинно відбуватися якимсь потайним способом, - каже Орест Печенко.   


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:03 13 липня 2020 р.

Відновити роботу дошкільних навчальних закладів, - Львівська область

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області.

Рубрика: Ситуації

12:12 13 липня 2020 р.

У Львові готові до відкриття дитсадки

Упродовж минулого тижня фахівці управління освіти Львівської міської ради перевіряли готовність садочків до відкриття. За цей час перевірено 102 садки та 9 освітніх закладів з дошкільним відділенням. Якщо комісія з питань ТЕБ і НС надасть дозвіл на відкриття садочків, то всі ці заклади зможуть безпечно приймати дітей.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу