Мінрегіон запропонував впровадити «острівці безпеки» на в'їздах до населених пунктів

14:15 28 листопада 2018 р.


Фото: minregion.gov.ua

Міністерство регіонального розвитку пропонує впровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді до населених пунктів.

Про це, як повідомили в середу, 28 листопада, в прес-службі міністерства регіонального розвитку, заявив заступник його очільника Лев Парцхаладзе, «В проекті оновлених ДБН пропонується запровадити ще одну європейську практику – проектувати спеціальні острівці на трасах при в'їздах до населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути уважнішими за кермом», – зазначив заступник міністра.

У проекті змін до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога – при будівництві нових та реконструкції існуючих трас влаштовувати спеціальні острівці у напрямку населених пунктів. За можливістю такі засоби безпеки мають передбачатись і під час капітального ремонту.

«В Європі така система називається «traffic calming» та включає в себе комплекс заходів із дизайну доріг та створення штучних звужень та нерівностей з метою уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів», – повідомили в Мінрегіоні.

За словами Парцхаладзе, зміни дозволять унеможливити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП та підвищенню безпеки руху. Острівці мають влаштовуватися на смузі руху в напрямку населеного пункту та бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5-10 сантиметрів поза населеними пунктами та 15-20 сантиметрів – в населених пунктах. Крім цього, місця проектування необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

dailylviv.com

До теми

08:54 24 червня 2021 р.

Пекельна спека: у Львові горять автомобілі

Учора близько опівдня два екіпажі патрульних 3 батальйону майже одночасно виявили загоряння транспортних засобів в Залізничному та Сихівському районах Львова.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу