Львівських рятувальників навчали ліквідовувати надзвичайні ситуації

16:10 7 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»

На Бориславському навчальному полігоні ДСНС відбулися заняття з психологічної підготовки з особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів Львівщини.

Про це повідомили сьогодні, 7 листопада, у Львівському обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України. У ньому також поінформували, що до участі в навчаннях залучили представників служби медицини катастроф та психологів.

В обласному управлінні ДСНС також запевнили, що проводяться такі навчання щорічно, а їх мета – формування у молодих фахівців високих морально-вольових якостей, вдосконалення пожежно-тактичних знань і вмінь, а також навчання прийомам і способам гасіння пожеж на об’єктах зберігання нафти і нафтопродуктів. Очолив тренування заступник начальника обласного управління ДСНС з реагування на надзвичайні ситуації Валерій Глобенко.

«Бориславський навчальний полігон є унікальним та єдиним на теренах Західної України. На території полігону розміщена теплодимокамера для проведення тренувань вогнеборців в умовах, близьких до реальної пожежі, тренувальний місток та навчальна вежа для порятунку людей з висоти – йдеться також у повідомленні. – Окрім цього тут розміщені резервуари, ємністю три й п’ять тисяч літрів, та амбар площею 400 квадратних метрів, у якому під час тренувань запалюють нафту».

Під час навчань рятувальники вправлялися у гасінні пожеж у амбрах з нафтою, проходили випробування на смузі психологічної підготовки та у теплодимокамері, вдосконалювали свої навички у використанні рятувальних пристроїв при рятуванні та евакуації потерпілих з висот. А психологи ДСНС розгорнули на навчальній базі пункт екстреної психологічної допомоги для надання психологічної підтримки рятувальникам, у складних для сприйняття ситуаціях.

Тренувальний день складався з виконання комплексу вправ, які впливають на моральну стійкість рятувальників та здатність «тверезо» мислити в умовах, небезпечних для життя. Молоді фахівці здійснили підйом на висоту 25 метрів по автодрабині, долали палаючий лабіринт, проходили місток, прокладений через басейн із запаленою рідиною.

Наступний етап навчань вимагав виконання вправ по проведенню саморятування із висоти, та вміння правильно фіксувати потерпілих, за допомогою в’язання рятувальної петлі.

Часто вогнеборцям приходиться працювати у сильно задимлених приміщеннях, де температура є особливо високою, а навколишні умови надзвичайно складними для виконання бойових завдань. Подолання паніки для рятувальника, за таких умов роботи - є першочерговим завданням.

Саме тому під час навчань фахівці ДСНС проводили пошукові операцій в теплодимокамері, здійснювали розвідку осередку пожежі, його ліквідацію та порятунку потерпілих за умов сильної задимленості та високої температури. Заключним етапом навчань стало гасіння амбару із нафтопродуктами, ємністю 2,5 тисячі кубометрів.

Під час ліквідації таких пожеж виникає сильне теплове випромінювання, тому весь особовий склад працював у спеціальних тепловідбивних костюмах. Однак проведення таких тренувань є необхідним для усвідомлення молодими офіцерам усіх небезпек, які можуть виникнути при ліквідації пожеж чи інших надзвичайних ситуацій.

В обласному управлінні ДСНС також запевнили, що всі завдання по ліквідації та керівництву гасіння пожеж, а також дотримання правил безпеки при боротьбі із полум’ям успішно відпрацювали, відтак сподіваються, що набутий практичних досвід молоді фахівці зможуть застосувати при несенні бойових чергувань. Про це повідомили сьогодні, 7 листопада, на сторінці Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в інтернет-мережі «Facebook», де також опублікували фоторепортаж з навчань.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини