Львівські волонтери три роки поспіль забезпечують фронтовиків сухими борщовими наборами

13:10 10 лютого 2017 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Лік відвантаженої учасниками спільноти «Кулінарний цех «Hand Made по-Львівськи для Армії руками волонтерів» продукції армійським підрозділам у одиницях виміру давно перейшов у тонни.

У міністерстві оборони України повідомили сьогодні, 10 лютого, що вже три роки поспіль волонтери зі Львова забезпечують бійців Збройних Сил України у районі проведення АТО сухими борщовими наборами та іншими смаколиками галицької кухні. Причому лік відвантаженої учасниками спільноти «Кулінарний цех «Hand Made по-Львівськи для Армії руками волонтерів» продукції армійським підрозділам у одиницях виміру давно перейшов у тонни.

Зі слів координатора проекту Оксани Мазар, за місяць у домашніх умовах спільнота може насушити, змішати та упакувати до вакуумних пакетів до 750 порцій сухих борщів, супів та солодких каш. Одна порція такого продукту готується в умовах передової не довше ніж 20 хвилин. А вихід готової страви з однієї вакумної упаковки –  до 10 літрів зупи чи борщу. В екстремальних умовах першої лінії це відмінний додаток до стандартного сухого пайка військовослужбовців.

«Кістяк» волонтерської групи складають приблизно 15 осіб. Здебільшого – жінки, чиї чоловіки відвоювали, захищаючи Україну на Донбасі та Луганщині, в лавах перших хвиль мобілізації. Решта доброчинців долучаються до виконання різнорідних форсмажорних завдань через соціальні мережі або через спільних знайомих.

Одна з активісток «Кулінарного цеху» Людмила Кубайсова розповіла: «Кулінарний цех» починався влітку 2014 року. Ми з подругами вирішили хоч чимось допомогти нашим солдатам. Починали зі солодких смаколиків, які випікали удома, потім відправляли на передову. А потім вже пішли і маскувальні сітки, і «кікімори» для снайперів. Якщо перераховувати усі напрямки діяльності загинаючи пальці, то їх не вистачить. Зрештою, вивчаючи попит бійців першої лінії на харчі ми зупинились на сухих борщових наборах та супах, кашах, чайних фітосумішах і енергетичних батончиках, які дуже популярні серед снайперів та армійських спецпризначенців. Окріп і казенна тушонка у хлопців завжди в наявності. Ну а зберігатися без усіляких наслідків у цілій вакуумній упаковці вони можуть до півроку».

Серед усіх учасників «Кулінарного цеху» жоден не є професійним технологом у сфері приготування їжі, або харчової промисловості. Втім, на якість і смак це не впливає. Моторні галицькі господині реанімували старовинні родинні рецепти та пристосували технологію їх приготування до сучасних потреб та під технологію промислового сушіння продуктів з метою їх тривалого зберігання. Звичайно, вивчається постійно й смакові та гастрономічні уподобання військових.

Координатор проекту «Кулінарний цех» Оксана Мазан відзначає, що волонтери готові офіційно співпрацювати із тиловими службами армії для удосконалення харчування бійців у окопах. Волонтери відмічають позитивні зміни у цьому напрямку.

Зокрема, нові індивідуальні раціони харчування для військовослужбовців Збройних Сил України, які вже розроблені за провідними стандартами та пройшли тестування у оборонному відомстві. Втім, щоби ще покращити та урізноманітнити харчування солдатів у окопах, волонтери готові робити суміші за відпрацьованою за три роки рецептурою і технологією. Вагомий аргумент – наявність так званого «колективного» сухого пайка у багатьох провідних арміях Європи для швидкого приготування гарячих страв із мінімальною витратою часу та ресурсів одночасно для 7-10 осіб із завчасно оброблених та упакованих для тривалого зберігання продуктів.

Про це повідомили сьогодні, 10 лютого, в прес-службі міністерствв оборони України, де також опублікували фоторепортаж про «Кулінарний цех».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини