Львівські десантники ініціювали змагання зі стрільби серед силовиків

13:25 28 липня 2017 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

На Львівщині вперше відбулися змагання з тактичної швидкісної стрільби серед представників Збройних Сил та інших силових структур України.

У міністерстві оборони України повідомили сьогодні, 28 липня: «На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині відбулися змагання з тактичної швидкісної стрільби серед представників Збройних Сил та інших силових структур України. такого роду захід відбувається вперше. Його проведення запропонували військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України».

Заст.упник командира 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, полковник Дмитро Братішко, зазначив перед початком першості: «Сьогоднішні змагання з тактичної швидкісної стрільби присвячуються 25-й річниці Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. Взяти участь в них ми запросили військовослужбовців з частин Львівського гарнізону та підрозділів інших силових структур з метою перевірки рівня професійної підготовки, його удосконалення та обміну бойовим досвідом».

Дмитро Братішко також поінформував: «Вогневі вправи, які винесені на цю першість, відповідають новому курсу стрільб для підрозділів українського війська, нещодавно затвердженому начальником Генерального штабу й Головнокомандувачем Збройних Сил України – генералом армії України Віктором Муженко. Запропонована методика для десантних підрозділів є новою, хоча деякі її елементи вони вже відпрацьовували під час занять з вогневої підготовки. На наше запрошення відгукнулися Західне територіальне управління військової служби правопорядку в Збройних Силах України, навчальний розвідувальний підрозділ 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, спецпідрозділ Служби безпеки України «Альфа» та військова частина Національної гвардії України».

Натомість інструктор з вогневої та тактико-спеціальної підготовки 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Володимир пояснив: «Учасникам запропонували до виконання чотири вогневі вправи: дві – з пістолета, одну комбіновану з пістолета та автомата, ще одну – з автомата. Умови виконання цих вправ досить жорсткі і передбачають ведення стрільби на час із різних положень, елементи швидкісного перезаряджання зброї, усунення затримок під час ведення вогню. Мішенна обстановка, своєю чергу, додає особливого «шарму»: численні цілі розміщуються на різних відстанях по глибині та по фронту. Крім цього, штрафні секунди нараховуються за невлучну стрільбу, найменші порушення правил поводження зі зброєю, її заряджання та розряджання тощо».

Інструктор також запевнив: «Простих вправ не створюємо, адже наше завдання максимально завантажити військовослужбовця, щоб він відпрацював ті елементи, які використовуватиме під час, наприклад, рейдово-штурмових дій. Вони мають включати елементи фізичного навантаження, стресовитривалості, швидкості та точності влучення у ціль, яка знаходиться у будь-якому положенні.

Володимир пояснив також: «Ми повинні відходити від застарілої системи вогневої підготовки у Збройних Силах України, яка нас вчила лише статичній стрільбі на середню дальність. Тим паче, що умови ведення сучасного бою передбачають навички стрільби на коротких дистанціях 50-150 метрів. А під час виконання завдань на опорних пунктах потрібні навички влучної стрільби на дистанціях 300-450 метрів. Тому у новому посібнику Курсу стрільб, у створенні якого я брав активну участь, передбачені вправи, які дозволять навчити військовослужбовців динамічно та швидко уражати цілі на різноманітних відстанях. Впевнений, що запропоновані вправи сподобаються усім учасникам змагань».

У міністерстві оборони повідомили також: «Змагання з тактичної швидкісної стрільби тривали впродовж дня. Складні вправи створювали здорову конкуренцію серед учасників. Неабиякий вплив на результат давав психологічний фактор. Навіть професіонали із «Альфи» нервували після невлучних пострілів. Звичайно, це додавало справжнього драйву у перегонах на кращого стрільця і до останнього на ділянці стрільби трималася інтрига. Проте результат виявився прогнозованим.

«Альфівці» були кращими на коротких відстанях, що дало їхнім двом командам можливість вибороти перше й третємісця. Дещо несподівано на другу сходинку п’єдесталу пошани увірвалися представники Західного територіального управління ВСП. А військовослужбовці Національної гвардії України посунули дві команди десантників униз турнірної таблиці. Вони посіли четверте місце і взяли кубок «За волю до перемоги», – поінформували також у міністерстві оборони.

«Підбиваючи підсумки змагань інструктор з вогневої та тактико-спеціальної підготовки 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Володимир зауважив, що змагання чітко показали учасникам над чим потрібно працювати, навіть й переможцям. Він подякував представникам підрозділу 184 навчального центру за участь, і хоча вони посіли останні місця, їхній результат дуже сильний, якщо враховувати те, що у війську вони служать лише близько трьох місяців», – повідомили також у міністерстві оборони.

Військовослужбовець спецпідрозділу «Альфа» зазначив: Заняття з вогневої підготовки ми намагаємось проводити декілька разів на тиждень, адже це наша специфіка роботи. Вправи та умови їх виконання, які запропоновані на цих змаганнях, стали несподіванкою для усіх учасників через те, що заздалегідь були невідомі. І хоча їхні окремі елементи нам знайомі, у такому вигляді ми їх виконували вперше. Тому довелося використовувати увесь власний досвід, мислити неординарно, щоб впоратися із завданням. Організаторам вдалося нас здивувати. Це цікаво, корисно та справедливо».

Натомість командир взводу охорони 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, молодший лейтенант Іван Вернигора, зауважив: «Суперники були серйозні і їхню підготовку одразу видно. Мішені хоч і стоять недалеко, але влучити в них складно, адже стрільба йде швидкісна і результат враховується по часу виконання. Все потрібно робити за долі секунди. Свого часу я пройшов курс із системи бойового виживання, у який входила швидкісна стрільба з АКС-74 і пістолета Макарова. Проте дух змагань вводить свої корективи. І хоча стріляв непогано, пробитися у призери не вдалося. Тепер потрібно переосмислити свої помилки, щоб у ході майбутніх тренувань їх виправити та ще й навчити підлеглих».

Про це повідомили сьогодні, 28 липня, в прес-службі міністерства оборони України, де також опублікували фоторепортаж зі змагань.

dailylviv.com

До теми

16:13 4 грудня 2021 р.

Блогер з Чернівців вважає себе невинним у раптовій смерті директора Будинку вчених у Львові (відео)

Блогер з Чернівців Олександр Заліско 3 грудня опублікував два відеоролики, де коментує ситуацію навколо смерті директора Будинку вчених у Львові.

Рубрика: Ситуації

14:28 4 грудня 2021 р.

Невакцинованого директора школи на Львівщині відсторонили від посади: він подав до суду

Директор Турківської загальноосвітньої школи, колишній міський голова Турки Геннадій Когут хоче довести у суді, що вакцинація від коронавірусу - добровільна, а не примусова. І прокоментував телевізійний сюжет про нього.

Рубрика: Ситуації

13:47 4 грудня 2021 р.

Пожежа у брюховицькому костелі сталася через зварювальні роботи (фото)

Вчора, 3 грудня, спалахнула пожежа у римо-католицькому храмі святої Терези від Дитятка Ісуса. Її вдалося загасити. Пожежа розпочалася під час час зварювальних робіт, зокрема від займання пінопласту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу