Львівська міськрада застерігає від спалювання листя й сухої трави

12:30 7 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР нагадує правила безпеки під час виникнення масових пожеж в лісах та природних екосистемах.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 7 липня: «Вчора у Львові горів торф за трьома адресами. Загалом з початку року у Львові зафіксовано дев’ять пожеж на торфовищах та 60 пожеж сухої рослинності. Мерія вкотре застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах, що є небезпечним для здоров’я людей. А горіння торфів у сухі весняні і літні періоди завдають значних економічних та екологічних збитків місту і загрожують виникненням надзвичайних ситуацій місцевого рівня».

«6 липня о 09.35 на вулиці Шевченка зафіксовано загорання торфу на відкритій території окремими осередкам на площі 0,01 га. Пожежу ліквідовано о 14.09 силами одного пожежного підрозділу у складі шістьох осіб та двох одиниць техніки від ГУ ДСНС України у Львівській області», – поінформували також у міськраді.

«Також 6 липня о 11.17 на вулиці Білогорща зафіксовано загорання торфу на відкритій території окремими осередками, на площі 0,02 га. Пожежу ліквідовано о 17.01 силами одного пожежного підрозділу у складі шістьох осіб та однієї одиниць техніки від ГУ ДСНС України у Львівській області», – повідомили також у міськраді.

«Окрім того, 6 липня о 15.27 на вулиці Величковського зафіксовано загорання торфу на відкритій території окремими осередками, на площі 0,01 га. Пожежу ліквідовано о 17.23 силами одного пожежного підрозділу у складі шістьох осіб та двох одиниць техніки від ГУ ДСНС України у Львівській області», – поінформували також у міськраді.

«За прогнозами гідрометеорологічної служби України, у Львівській області найближчим часом очікується збереження високої температури атмосферного повітря, тому питання пожеж в екосистемах набуває особливого значення. Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються особливо в теплі пори року у лісах, на торфовищах, полях. Вогонь знищує дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди, завдає значних матеріальних збитків», – попередили також у міськраді.

«90% випадків причини виникнення пожеж зумовлює людина, яка необережно поводиться з вогнем у лісі, у місцях відпочинку чи роботи не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки. Найбільш небезпечними є лісові пожежі, причиною виникнення яких є необачна дія людини (розведення вогнища) і необережне поводження з ними, використання несправної техніки та агрегатів, грозові розряди, самозагорання торфу, випалювання сухої трави чи її залишків тощо», – застерігають також у міськраді.

«Шкода від спалювання сухої трави вкрай небезпечна. До складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Такі пожежі призводять до руйнування ґрунтового покриву, загибелі ґрунтоутворюючих мікроорганізмів. Відповідно до чинного законодавства, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу», – нагадали також у міськраді

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР нагадує правила безпеки під час виникнення масових пожеж в лісах та природних екосистемах: не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається у протилежний від вогню бік, а долайте вогонь з краю в найбільш безпечному місці проти вітру, закривши голову і обличчя одягом; з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню; якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму, якщо вона є поблизу, або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі; гасити полум’я невеликих пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами; під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте із виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте із ними зв'язок з допомогою голосу; будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть звалитися та травмувати вас; особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватись глибокі вирви, тому рухайтесь по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів; після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі», – повідомили також сьогодні, 7 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

19:08 27 листопада 2021 р.

У Львові опублікували список ненароджених українських Нобелівських лавреатів

Напередодні дня пам’яті жертв Голодомору Студенти львівського осередку Української академії лідерства передала меру Львова Андрієві Садовому газету зі списком українських Нобелівських лавреатів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу