У Львові виплатять учасникам війни по 100 тисяч гривень (відео)

18:35 4 жовтня 2016 р.

За словами начальника юридичного управління ЛМР Гелени Пайонкевич, рішення сесії потребуватимуть ще доопрацювання. Але наметове містечко учасників АТО, що на Площі Ринок 1, вже розходиться. Вояки вважають, що домоглися свого.

Адже за Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій гарантовані  земельні ділянки.

Як повідомили сьогодні, 4 жовтня, в прес-службі Львівської міськради, у вівторок на пленарному засіданні ЛМР прийняли ухвалу «Про захист інтересів учасників АТО – мешканців Львова», в якій передбачили на 2017- 2020 роки у бюджеті міста для учасникам війни 400 мільйонів гривень.

За словами міського голови Андрія Садового,  «кожен рік орієнтовно це буде 100 мільйонів гривень на компенсацію тим, які пройшли війну». 

Він також розповів, що «буде створена активна група, у тому числі з учасників бойових дій, які повинні по кожному прізвищу мати консолідовану позицію». Натомість начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич повідомила, що ухвала «Про захист інтересів учасників АТО – мешканців Львова» складається з декількох блоків, які потребуватимуть доопрацювання.

Вона також зазначила: «Пропонуємо викласти у новій редакції програму забезпечення житлом учасників АТО, і суть нової редакції у тому, що вона буде стосуватись не лише забезпечення житлом, але і механізму можливого виділення земельних ділянок за умови прийняття необхідного рішення, а також механізму виділення коштів». 

За словами Гелени Пайонкевич, у роботі над цією програмою будуть залучені представники депутатського корпусу, представники юридичного управління, а якщо будуть ідеї від громадських організацій – то їх сприйматимуть і опрацюють.

Начальник юридичного управління ЛМР також розповіла: «Наступний блок – розписування бюджетної процедури, тобто виділення по 100 тисяч гривень, учасникам АТО, які відмовляються від закріплення земельних ділянок. Міський голова уже звернувся з відповідними листами до Держгеокадастру про сприяння у закріпленні земельних ділянок поза межами міста Львова. Пропонуємо продовжити цю роботу і списки учасників АТО, які хочуть отримати земельну ділянку для садівництва, будуть затверджені відповідною програмою».

Під час обговорення у проект ухвалу внесли зміни, зокрема, щодо поширення дії ухвали на добровольчі батальйони та щодо сплати податків не за рахунок учасників АТО, а за рахунок бюджету міста. Андрій Садовий зазначив із цього приводу: «З точки зору податків також треба це питання врахувати, а щодо конкретизації суми, я думаю, будемо прописувати це у самій програмі, яку ми зобов’язуємось винести на сесію до 20 числа цього місяця. Ми ці всі речі пропрацюємо».

Сьогодні, 4 жовтня, під час сесії депутат Львівської міської ради Петро Адамик зачитав заяву до начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. За відповідне звернення проголосувало 54 депутати.

Прес-служба ЛМР подала текст звернення повністю.

«Відповідно до генерального плану міста Львова, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 30.09.2010 №3924 «Про затвердження містобудівної документації  «Корегування генерального плану м.Львова» || - стадія. Генеральний план», місто Львів обмежене територіальними ресурсами і не в змозі забезпечити в повній мірі вільними земельними ділянками учасників антитерористичної операції, які є мешканцями міста, для індивідуального житлового будівництво та садівництва.

Враховуючи наведене, Львівською міською радою опрацьовується питання надання учасникам антитерористичної операції - мешканцям міста Львова, земельних ділянок для ведення садівництва орієнтовною площею 48,1 га, які розташовані між промисловою зоною «Рясне» та житловим мікрорайоном Білогорща. Ці земельні ділянки розташовані за межами міста Львова.

 Виконавчими органами Львівської міської ради впродовж 2014 – 2015 років проведено значний об’єм робіт з виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Львова.

Вирішення цього питання тісно пов’язане із рішеннями територіальних громад  щодо територій, з якими межує місто Львів.

Зимноводівською сільською радою Пустомитівського району прийнято рішення від 15.04.2011 №85 “Про розгляд звернення Львівської міської ради щодо погодження включення в межі м.Львова земель Зимноводівської сільської ради, що знаходяться у постійному користуванні м.Львова” та від 26.03.2015 №923 “Про погодження меж із м.Львовом”, якими погоджено вилучення із земель запасу Зимноводівської сільської ради земельних ділянок площею 57,32 га і площею 98,7835 га відповідно та включення їх в межі міста Львова.

Розпорядженням голови Пустомитівської районної державної адміністрації від  14.09.2015 №464 “Про надання згоди на вилучення земельних ділянок за межами населених пунктів на території Пустомитівського району та включення їх в межі м.Львова” та рішенням Пустомитівської районної ради від 18.09.2015 №629 “Про надання згоди на вилучення земельних ділянок на території Пустомитівського району та включення їх в межі м.Львова” надано згоду на вилучення земельної ділянки площею 156,1035 га на території Зимноводівської сільської ради за межами населеного пункту для включення її в межі м.Львова.

Згідно зі ст.122 Земельного кодексу України розпорядником земель сільськогосподарського призначення за межами населено пункту визначено центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи, що передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування для всіх потреб.

На сьогоднішній день роботи по зміні меж міста Львова не завершені. Відповідно до положень Земельного кодексу України  розпорядником  зазначених земельних ділянок є Головне управління Держгеокадастру у Львівській області.

Враховуючи наведене та беручи до уваги рішення, якими попередньо погоджено включення цих земельних ділянок до території міста Львова, прошу Вас зарезервувати земельні ділянки орієнтовною площею 59 га для потреб громади міста Львова, зокрема орієнтовною площею 48,1 га для потреб учасників антитерористичної операції, які проживають у місті Львові, орієнтовною площею 10,9 га для влаштування вулично – дорожньої мережі міста Львова. Схема розташування земельних додається.

Сформований список громадян - учасників антитерористичної операції на отримання земельних ділянок для ведення садівництва буде Вам скеровано після затвердження його Львівською міською радою», - зазначив Петро Адамик, депутат Львівської міської ради.

dailylviv.com

До теми

13:36 2 грудня 2020 р.

Львів святкуватиме Різдво у новому форматі

Цьогоріч Різдво у Львові буде відбуватись в адаптованому до карантинних норм форматі. Як зазначив під час брифінгу заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, місто відмовиться від проведення великих заходів, проте новорічну ялинку, шопку та Дідух буде встановлено.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу