Львівська міськрада роз’яснила порядок реалізації права на отримання субсидії

17:27 4 червня 2015 р.


Фото: dt.ua

За призначенням державної житлової субсидії за новими спрощеними умовами, які впроваджені з 1 травня 2015 року, до відділів соціального захисту Львівської міської ради звернулось понад 32,5 тисячі заявників.

Зважаючи на велику кількість звернень, управління соціального захисту ЛМР роз’яснила порядок реалізації права громадян м. Львова на отримання субсидії.

За призначенням державної житлової субсидії за новими спрощеними умовами, які впроваджені з 1 травня 2015 року, до відділів соціального захисту Львівської міської ради звернулось понад 32,5 тисячі заявників. Управління соціального захисту роз’яснює, що, зважаючи на великий обсяг роботи, необхідний для опрацювання звернень, звернення може бути опрацьоване у червні, але субсидія буде призначена, починаючи з місяця подання заяви.  

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається після отримання відомостей від організацій надавачів послуг, житлово-експлуатаційних організацій, Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України. У разі затвердження нових тарифів і цін на комунальні послуги – протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. 

Відділи соціального захисту скерували запити до Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, ЛКП (ОСББ) на 37 тисяч сімей, які подали заяви на призначення субсидії. У зв’язку з цим, управління соціального захисту роз’яснює, що, зважаючи на великий обсяг роботи, необхідний для опрацювання звернень, звернення може бути опрацьоване у червні, але субсидія буде призначена, починаючи з місяця подання заяви.

Мешканців Львова, яким за травень місяць надійдуть квитанції на оплату за житлово-комунальні послуги без урахування субсидії, просять не хвилюватися, оскільки у такому випадку сума оплати за послуги за травень місяць буде перерахована надавачем послуги з урахуванням призначеної субсидії у наступному місяці. Виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин розповів:

«За новим спрощеним порядком надання субсидій звернулися вже 32, 5 тисячі громадян. Це приблизно у 10 разів більше, ніж бувало у попередні періоди.

По всіх справах подано запит організаціям-надавачам послуг, а також органам Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби. Слід зазначити, що більшість цих справ опрацьовано і по них буде призначено субсидію мешканцям, які будуть бачити це в своїх квитанціях на оплату послуг, що отримають в червні місяці.

Однак, залишиться ще відсоток людей, які цього не побачать, оскільки є великий обсяг справ і потрібен час на внесення даних, на отримання відповіді від організацій надавачів послуг. Цим особам завершать опрацювання в червні.

Їм буде врахована ця субсидія в квитанціях наступного місяця за два попередні місяці. Не потрібно хвилюватися: навіть якщо субсидія не буде в квитанції, вона все одно буде автоматично перерахована в наступній платіжці і відмінусована та сума, яка мала бути з місяця звернення громадян. 

Основна проблема не з оформленням субсидій, а з опрацюванням великої кількості звернень. Оскільки до нас прийшло більше 30 тисяч мешканців за місяць – це величезний обсяг роботи.

Якщо до прийому документів ми залучили додаткових працівників, то з опрацювання, введення справ і призначення субсидій ми виходимо власними силами. Бо це кваліфіковані працівники, які знають, як це робити. Тому останні і попередні вихідні дні працівники, які залучені до призначення субсидій, були на робочих місцях і працювали над введенням і призначенням субсидій».

Умови надання субсидій значно спрощені: подача лише двох документів – заяви та декларації; скорочена форма заяви та декларації (лише одна сторінка кожна);

термін дії субсидії – 12 місяців; автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний термін. При оформленні субсидії зняті обмеження щодо майнового стану (окрім одноразової покупки на суму понад 50 тисяч гривень), щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, щодо здачі в найм житлового приміщення особами, які оформлюють субсидію. Ігор Кобрин пояснив:

«Якщо людина зареєстрована, але фактично не проживає у помешканні, то рішення про призначення субсидії приймає комісія, яка є при кожній районній адміністрації. Рішення приймається у випадку, якщо у людини є засоби обліку, тобто лічильники на послуги. 

Ще людина має представити певні додаткові документи: довідку про те, що хтось з членів сім’ї проживає в іншій адміністративно-територіальній одиниці. Наприклад, якщо син вчиться в Польщі, то він дає довідку з місця навчання. Тут мешканці йдуть до організацій надавачів послуг, і на основі тієї довідки вони на ту людину не нараховують кошти, знімають ту людину з нарахувань».

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00; вівторок-четвер – з 8.00 до 19.00; п’ятниця – з 9.00 до 14.00.Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі он-лайн та дізнатись більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://social.lviv.ua.

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;

Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;

Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;

Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.: 237-50-81 ;

Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80.

Про це повідомили сьогодні, 4 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

18:46 14 травня 2021 р.

Перевізників, які порушили маршрут об’їзду дороги Львів - Луцьк, покарали

Сьогодні працівники управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації спільно із “Укртрансбезпекою” та працівниками ГУ НП перевірили автотранспортні підприємства щодо дотримання затверджених схем доїзду до безпечних меж аварійної ділянки дороги Н-17 Львів – Радехів – Луцьк з напрямку міста Львів до с. Гайок, з Радехівського напрямку до с. Руда Сілецька.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу