Львівська міська рада оскаржує вердикт щодо приміщень на проспекті Шевченка

11:50 12 лютого 2014 р.


Фото: lviv.nezabarom.ua

Про це повідомляє сьогодні, 12 лютого, прес-служба ЛМР.

За її інформацією, у Львівському апеляційному господарському суді відбувається розгляд апеляційної скарги управління комунальної власності міста на рішення господарського суду Львова щодо приватизації нежитлового приміщення колишнього кінотеатру «Київ» на проспекті Шевченка, 8 загальною площею 835,8 кв. м. Відтак прес-служба ЛМР нагадує, що його передано ТзОВ «Кінокомплекс-Київ» на приватизацію способом викупу ухвалою №2356, прийнятою сесією Львівської міської ради 30 травня 2013 року. 

Для виконання цієї ухвали управлінням комунальної власності ЛМР конкурсним способом було визначено суб’єкта оціночної діяльності, який взяв на себе зобов’язання визначити вартість продажу об’єкта приватизації шляхом проведення незалежної експертної оцінки. Цим оцінювачем було виконано оцінку нежитлових приміщень, відповідно до якої вартість об’єкта площею 835,8 кв. м. становила 4 867 404 грн (тобто 5 823 грн за кв. м.).

Згідно з вимогами законодавства про оцінку, зазначений звіт підлягав рецензуванню спеціалістами управління комунальної власності. За наслідками рецензування звіт визнано таким, що не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і має значні недоліки, які вплинули на достовірність оцінки.

Тому результати проведення незалежної оцінки управління не погодило і повернуло оцінювачеві без затвердження. Натомість підприємець звернувся до господарського суду із позовом з вимогою визнати погодженою ціну продажу об’єкта та зобов’язати управління комунальної власності укласти договір купівлі-продажу.

24 грудня 2013 року позов було задоволено. Однак управління з таким рішенням не погодилося й подало апеляційну скаргу. 

Відтак зараз відбувається судовий розгляд апеляційної скарги. Чергове засідання відбудеться в Львівському апеляційному господарському суді на вулиці Личаківській, 81 у четвер, 13 лютого, о 10.10.

Прес-служба ЛМР також цитує пояснення з цього приводу начальника управління комунальної власності ЛМР Інни Свистун:

«Управління комунальної власності як виконавчий орган, що здійснює продаж об’єктів нерухомого майна територіальної громади Львова, вчиняє усі передбачені чинним законодавством України дії щодо передприватизаційної підготовки об’єкта. Утім, головне, чим воно керується, щоб не постраждали інтереси громади міста.

Управління не уникає та не відмовляється від укладення договору купівлі-продажу приміщень на проспекті Шевченка, 8 у Львові. Однак, згідно з вимогами законодавства, істотною умовою договору є ціна продажу об’єкта, яка підлягає визначенню шляхом проведення незалежної оцінки та затвердженню органом приватизації.

Враховуючи те, що ціну продажу у встановленому порядку наразі не визначено і не затверджено, в управління комунальної власності відсутні правові підстави для укладення договору купівлі-продажу приміщень на проспекті Шевченка, 8 із ТзОВ «Кінокомплекс-Київ. На мою думку, найкращим способом реалізації такого типу об’єктів нерухомості, коли максимально враховуються інтереси громади міста, є проведення аукціону. Тому що тоді продаж відбувається прозоро та конкурентним способом.

До прикладу, коли місто реалізовувало способом аукціону приміщення на вулиці Дорошенка, 37 за приміщення на першому поверсі у центрі міста загальною площею 207,5 м. кв., то переможець сплатив 6 мільйонів 900 тисяч гривень з врахуванням ПДВ. Тобто ціна склала 36 тисяч гривень за один квадратний метр. Тоді в торгах прийняло участь 7 учасників і сума, запропонована переможцем, у 2,57 раза перевищила стартову ціну».

dailylviv.com

До теми

10:23 17 січня 2021 р.

Біля Радехова згорів будинок

На момент прибуття пожежників до місця виклику ввесь будинок був охоплений вогнем.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу