Львівщина перша в Україні запустила безготівкову оплату в приміських та міжміських автобусах

14:22 30 листопада 2023 р.

Фото до новини

У четвер, 30 листопада, Львівщина офіційно стала першою областю, де у приміських та міжміських автобусах на всіх напрямках запрацювала безготівкова оплата за проїзд.

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, пише DailyLviv.com.

Щоб скористатися безготівковою оплатою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.

«На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи». Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше», – повідомив Максим Козицький.

Читайте також: Система «check-in - сheсk-out» запрацювала в громадському транспорті Львівщини. Як платити

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.

Що дає запровадження е–квитка?

  • Насамперед це чітке розуміння, скільки пільговиків користуються автобусами і на яких напрямках, а також – контроль за грошима. Система покаже, скільки реально коштів сплачують пасажири. Йдемо до того, щоб повністю припинити обіг необлікованої готівки і мотивувати перевізників чесно сплачувати податки;
  • Для пасажирів е-квиток – це про зручність. Без контактів із водієм, не чекаєте на решту та не стоїте у черзі. Крім того, тепер вже перевізники не зможуть формувати різні тарифи на той самий кілометраж;
  • Для автотранспортних підприємств та водіїв – це конкретні дані про пасажиропотік, які підкажуть, можливо транспортна мережа області потребує змін і на якісь напрямки потрібно додати більше автобусів, на інші – навпаки.

«Партнером інвестора «Смарт-Тикет Технолоджи» є міжнародна компанія платіжних технологій Visa. Спільно вони планують напрацювати ініціативи щодо стимулювання та впровадження програм для розширення безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті. Про це повідомлять окремо», – йдеться в повідомленні.

Якщо у вас є запитання, побажання або зауваження, телефонуйте на безкоштовну Гарячу лінію щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.

Нагадаємо, у Львові безготівкову оплату на усіх міських маршрутах обіцяють до кінця року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів