Львів у рейтингу публічності міст України – на 11 місці, перший – Івано-Франківськ

12:49 30 вересня 2015 р.

Найпублічнішим органом місцевого самоврядування у 2015 році визнано Івано-Франківську міську раду. Потім у рейтингу йдуть Вінниця, Київ, Луцьк та Суми. Але в рейтингу індексу публічності навіть ці міста вийшли лише на задовільний рівень.

Про це сьогодні, 30 вересня, під час прес-конференції на тему: «Індекс публічності 2015. Чому Львівська міська рада знову не перша?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила інформаційний директор «Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові Ірина Швець.

- Ми зацікавлені, щоби міські ради, всі муніципалітети, не лише обласних рівнів, але й нижчого рівня, спілкувалися з мешканцями. І так само зацікавлені в тому, аби муніципалітети оприлюднювали інформацію, яку вони продукують стосовно своїх рішень, результатів голосування, дозвільних документів міських рад. І так само зацікавлені в тому, щоби посадовці місцевих рад, міські голови та депутати звітували перед своїми виборцями, - каже вона.

Як пояснила Ірина Швець, загалом є 13 параметрів для визначення індексу публічності і оцінюють окремо міського голову, виконавчі органи і депутатський корпус міської ради. Щоби спостерігачі визнали їх публічними, їм треба набрати більше, ніж 81 бал.  А вищезгаданий Івано-Франківський набрав лише 71.

- Львів у рейтингу публічності опинився лише на 11 сходинці з 53-ма відсотками публічності. Хоча це на чотири відсотки більше, ніж було минулого року, - каже вона.

За її словами, підвищити свій загальний рейтинг вдалося за рахунок роботи виконавчих органів.
- Рівень публічності виконавчих органів Львівської міської ради – 66 % і це  -восьма сходинка. Таку оцінку вони отримали за оприлюднення докладної інформацію про виконавчу структуру на веб-сторінці: хто є керівниками певних департаментів, де вони розташовані, біографія керівників департаметнів.

- Так само позитивно оцінюємо практику проведення торгів та аукціонів щодо земельних питань та комунальної власності. Львівська міська рада єдина серед муніципалітетів, де створено окремий сайт для управління комунальної власності, де оприлюднюється вся інформація – які приміщення комунальної власності виставляються на аукціон, - каже Ірина Швець.

Також вона зазначила, що виконавчі органи Львівської міської ради звітують перед мешканцями за проведену роботу згідно з оприлюдненим графіком.

Щодо негативів, то на сайті немає інформації про функції та повноваження виконавчого комітету Львівської міськради та не оприлюднюють  проекти рішень.

До прикладу, Чернівецька міська рада має окремий сайт щодо бюджету, і всі охочі можуть побачити видатки, навіть, на окремі дитсадочки, школи чи лікарні. А ось Львівська міська рада показує тільки загальну інформацію.
 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:33 16 жовтня 2021 р.

Не заплатив за роботу: мешканка Львівщини написала скаргу в Польську інспекцію праці на дії підприємця

Мама двох малолітніх дітей, якій за хатню роботу в Польщі обіцяли заплатити 1000 євро, змушена була працювала в Німеччині по 12 годин на добу безоплатно.

Рубрика: Ситуації

10:08 16 жовтня 2021 р.

Біля ресторану Відень один автомобіль збив пішохода, інший на нього наїхав

15 жовтня в селі Зимна Вода, неподалік ресторану «Відень», автомобіля марки «Dacia Logan» здійснив наїзд на невстановленого чоловіка, який перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу