Кожен п'ятий ресторанний заклад у Львові займається недобросовісною конкуренцією, - голова (відео)

19:49 19 березня 2023 р.

Фото до новини

У Львові є понад 900 закладів ресторанного господарства, з яких, відповідно до нашого моніторингу, кожен п’ятий порушує антитютюнове законодавство.


Відео: Львівський пресклуб

Про це під час круглого столу у Львівському пресклубі на тему "Презентація моніторингу кафе, барів та ресторанів Львова щодо дотримання закону “Про заборону куріння" повідомив голова ГО "Життя" Дмитро Купира, пише Dailylviv.com

"У Львові є понад 900 закладів ресторанного господарства, з яких, відповідно до нашого моніторингу, кожен п’ятий заклад порушує антитютюнове законодавство. А це означає, що кожен день кілька сотень працівників закладів ресторанного господарства – бармени, офіціанти, інші працівники, упродовж усього робочого дня на своєму робочому місці вдихають продукти вторинного тютюнового диму",- зазначив Дмитро Купира.

Він вважає, що 20% правопорушень тютюнового законодавства для Львова  - це велика проблема, оскільки місто має чи не найбільшу кількість закладів ресторанного господарства в Україні і, внаслідок повномасштабного вторгнення, сюди переїхала велика кількість ВПО

"З іншої сторони, ці 20% порушників заборони куріння в закладах також провадять недобросовісну конкуренцію, адже виграють порівняно з «правильними» закладами і, відповідно, отримують більші прибутки. За нашими підрахунками, це співвідношення може становити 1:5",- пояснив Дмитро Купира. 

Він нагадав, що дослідження Київського міжнародного інституту соціології щодо вживання тютюну та електронних сигарет, яке проводили торік, показало, що  86% респондентів підтримують розширення переліку громадських місць, вільних від куріння.

Водночас методів контролю за порушниками, зокрема з боку Держпродспоживслужби, зараз немає. 

На цьому наголосила начальниця відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби у Львівській області Олександра Штибель,

 "У зв’язку з запровадженням в Україні воєнного стану, зараз діє мораторій на усі планові та позапланові перевірки. Остання планова перевірка, яку проводили фахівці Держпродспоживслужби в Львівській  області відбулася у 2019 році. Тоді обстежили 26 закладів, в яких не  було виявлено жодних правопорушень",- наголосила Олександра Штибель.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини