Комісія Львівської міськради запропонувала затвердити бюджетну резолюцію

15:55 27 вересня 2018 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

Депутати Львівської міськради обговорили на засіданні комісії фінансів і планування бюджету ЛМР проект ухвали «Про затвердження бюджетної резолюції» на наступний рік.

Про це повідомили в четвер, 27 вересня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради. Голова комісії фінансів і планування бюджету ЛМР Вікторія Довжик розповіла на засіданні: «Бюджетна резолюція, в першу чергу, визначатиме основні показники, які беруться за основу при формуванні міського бюджету на наступний рік. Йдеться про бюджетні пріоритети, які ми визначаємо, тобто на що скеровуються певні кошти з міського бюджету в наступному році. Ми розуміємо, що є велика кількість проблем, але потрібно визначити пріоритетні напрямки, що в першу чергу потребує уваги? Яка частина коштів буде скерована на оновлення рухомого складу або реконструкцію мережі, або модернізацію та заміну систем теплопостачання».  

Вікторія Довжик доповнила: «Члени комісії взяли цей документ за основу, бо є загальні тези, з якими більшість депутатів погоджується. Але є принципові моменти, з якими ми не погоджуємось. Зокрема, до цієї бюджетної резолюції є пропозиції колег Валерія Веремчука, Ольги Посипанко, є мої, як голови комісії. Отже, ми сьогодні взяли за основу, домовились винести цей документ на громадські слухання і потім ще обговорити всі пропозиції, за якими ми не дійшли згоди.

Голова комісії фінансів і планування бюджету ЛМР уточнила: «Наприклад, щодо встановлення відсотку фінансування статутних капіталів наших комунальних підприємств, оскільки розуміємо, що це, з одного боку, затверджені нами зобов’язання, а з іншого боку, це є підтримка операційної діяльності наших комунальних підприємств. Ми розуміємо, що коли даємо мешканцям впродовж року гарячу воду, то насправді це коштує великі кошти з міського бюджету. Звичайно, ці гроші могли піти на інші потреби, але ми взяли на себе зобов’язання їх оплатити, тому мусимо це виконати».

Вікторія Довжик зазначила також: «Так само транспорт. Ми скерували кошти на поповнення статутного капіталу і наш комунальний автопарк збільшиться за рахунок нових автобусів і трамваїв. Або прийняли рішення, що дітки їздять безплатно, але підприємства заходять в збиток і це ще одна пільгова категорія, а у нас і так багато пільговиків. Отже, хтось має це компенсувати».

Натомість автор ухвали про бюджетну резолюцію, член комісії фінансів та планування бюджету Уляна Пак, повідомила: «У Статуті міста, який був прийнятий у грудні минулого року, окрема стаття присвячена бюджетному процесу, в тому числі бюджетній резолюції, яка визначає основні пріоритети фінансування і розвитку міста на наступний рік». Цю ідею ми втілили разом з колегою Юлею Гвоздович, коли працювали над статутом. Є два види бюджетних пріоритетів – ті, які сприяють наповненні бюджету і пріоритети щодо напрямків видатків. Ми передбачили будівництво сміттєпереробного заводу, відкриття нових груп у садочках, запровадження нового підходу до харчування в школах, закупівлі медичного обладнання, запровадження енергозберігаючих програм, щоб зекономити кількість енергоносіїв, які споживають наші КП і, звичайно ж, мережі каналізування і багато іншого. Важливо, що в бюджетній резолюції ми прописали, що кошти, які надходять від акцизу з продажу алкоголю і тютюну потрібно скеровувати, щоб розвивати молодь, спорт, культуру. Крім цього, закріплено відсоток фінансування проектів громадського бюджету – 1,5%, а не менше 1%, як було раніше».

Уляна Пак зазначила також: «Цей документ ще має пройти обговорення з громадськістю. Ми б хотіли запросити професійні середовища, які працюють в цьому напрямку, щоб вони проаналізували і дали своє розуміння цього питання, а також залучимо громаду міста до обговорення. Є кілька новацій, які, можливо, будуть викликати різні думки. Щодо поповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Минулого року я була обурена, що спочатку 63%, а потім при змінах навіть до 80% коштів, які передавались як перевиконання бюджету, скеровувались на поповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Я вважаю, що це неправильно. Адже не стимулює конкурентне становище на ринку, а укріплює їхнє монопольне середовище. Це не сприяє тому, щоб ці підприємства шукали можливості і різні механізми, щоб виводити підприємства із збиткового стану.

Автор ухвали про бюджетну резолюцію повідомила також: « Я пропоную, щоб ми обмежили поповнення статутних капіталів в розмірі 40% від загальної суми бюджету розвитку. Тому що статутний капітал – це такий собі котел, і керівник підприємства сам розпоряджається цими коштами. Мені імпонує, що всі члени бюджетної комісії розуміють, що кошти статутних капіталів КП потрібно обмежувати, проте є різні підходи».

Натомість член комісії фінансів і планування бюджету Валерій Веремчук зазначив: «Я пропоную обмежити поповнення статутних капіталів, а поповнювати лише кошти, які потрібні для покриття кредитів і відсотків. А такі статті, як операційні  витрати, зарплати мало би підприємство покривати само за рахунок ефективної роботи. На жаль, сьогодні маємо сумну картину, коли майже мільярд 700 мільйонів гривень бюджету розвитку закладають в статутні капітали і далі вони є неконтрольовані, непрозорі і витрачаються непублічно».

Валерій Веремчук  уточнив: «Моя ідея полягає в тому, щоб частина коштів, які сьогодні заходять в статутні капітали, мали би йти на капітальні ремонти доріг, каналізування, розвиток інфраструктури. Відтак є пропозиція, щоб ці роботи йшли через окремі стрічки в бюджеті розвитку через департамент житлового господарства. До речі, ця практика була донедавна і тільки останні кілька років почали активно заганяти ці ремонти в комунальні підприємства. Я пропоную повернутись до того, як би мало бути правильно».

dailylviv.com

До теми

14:08 12 квітня 2021 р.

Великдень та День Львова будуть у незвичному форматі, - штаб з протидії коронавірусу

Сьогодні, 12 квітня, відбулось чергове засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому обговорили питання вакцинації у Львові, проведення найближчих заходів в місті та протокол завтрашнього засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу