Голова Львівської ОДА вимагає від міського голови Львова дотримувати карантинних обмежень

13:36 3 липня 2020 р.

Фото до новини

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький скерував на адресу міського голови Львова Андрія Садового офіційного листа з вимогою невідкладно скликати позачергове засідання Львівської міської комісії ТЕБ і НС.

Очільник області просить керівника міста привести рішення місцевої комісії у відповідність до вимог Постанови КМУ від 20.05.2020 №392 та рішення Львівської обласної комісії ТЕБ і НС від 22.06.2020.

Текст звернення:

«Львівською обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 22.06.2020 продовжено дію карантинних заходів на території області (протокол № 26), враховуючи те, що Львівська область визначена як регіон із значним поширенням COVID-19 у зв’язку із перевищенням нормального значення однієї із ознак, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 (із змінами та доповненнями).

Звертаю Вашу увагу на те, що відповідно до п. 4. вищевказаної постанови рішення щодо посилення протиепідемічних заходів та припинення їх на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць приймається виключно регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Також, доводжу до Вашого відома, що рішення про послаблення карантинних заходів приймається на підставі подання головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації. Проте, подання на послаблення карантинних заходів, тим більше послаблення заходів у місті Львові, не було.

Крім цього, відповідно до Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №409,  місцева комісія в своїй діяльності керується, крім нормативно-правових актів, також рішеннями регіональної комісії.

Водночас, 24.06.2020 Львівською міською комісією ТЕБ і НС (протокол №40), всупереч положень Постанови КМУ від 20.05.2020 №392, рішення Львівської обласної комісії ТЕБ і НС від 22.06.2020, прийнято рішення: «Дозволити роботу закладам громадського харчування, фітнес-центрів та спортивних залів з кількістю відвідувачів до 10 осіб …».

З огляду на вищевикладене, а також зважаючи на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства, у тому числі в частині забезпечення карантинних заходів, вимагаю невідкладно скликати позачергове засідання Львівської міської комісії ТЕБ і НС та привести рішення місцевої комісії у відповідність до вимог Постанови КМУ від 20.05.2020 №392 та рішення Львівської обласної комісії ТЕБ і НС від 22.06.2020».

Голова Львівської облдержадміністрації також проінформував про згадане рішення Львівської міської комісії ТЕБ і НС і Головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. В офіційному листі наголошено, що «з врахуванням епідемічної ситуації у регіоні, зокрема і у м.Львові, вважаємо передчасними та безпідставними вищевказані послаблення карантинних заходів, у зв’язку з чим, облдержадміністрацією скеровано відповідні звернення в прокуратуру Львівської області та головне управління національної поліції у Львівській області».

Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

"Щоденний Львів" повідомляв про причини, через які  Львівщина є недотестованою щодо Covid-19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів