Екологи встановлять у Львові таблички з написами «Вода для пиття непридатна»

17:10 5 липня 2017 р.

У міськраді запевнили: «У Львові встановлять інформаційні таблички «Вода для пиття непридатна» біля всіх природних джерел з непридатною для пиття водою на території міста».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 5 липня: «Під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наголосили на важливості встановлення інформаційних табличок «Вода для пиття непридатна» біля природних джерел на території Львова, щоб уникнути інфекційних захворювань населення міста».

Начальник управління екології та ландшафтного планування ЛМР Андрій Галушка зазначив: «Джерела на території міста не є об’єктами водопостачання. У нас є результати досліджень 2016-2017 років, проведені Держпродспоживслужбою та Лабораторним центром, за результатами яких у лісопарку «Погулянка» (у джерелі №1 та джерелі №2) цьогоріч не виявлено епідеміологічних відхилень, відповідно ситуація покращується. За дорученням директора департаменту на території парку, де є джерела, встановлюємо таблички «Вода для пиття непридатна». Ці таблички періодично знищують, ми їх поновлюємо і проводимо промоційну кампанію, що це не є вода для вживання. Для профілактики виникнення інфекцій цього року було проведено обробку п’яти водойм, площею 1500 квадратних метрів для уникнення поширення малярійного комара та різних інфекцій».

Своєю чергою, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Львові Андрій Диба повідомив: «На території Львова розміщено більше 10 природних джерел, колодязів, вода у яких використовується мешканцями міста. Львівським міським лабораторним центром проводяться лабораторні дослідження якості води у джерелах, розташованих на території Львова. За результатами лабораторних досліджень, які проводять у березні-квітні 2017 року, вода зі шести джерел не відповідає вимогам: у парку «Залізна Вода» (на вулиці Тернопільській), у парку «Високий замок» (на вулиці Замковій), у Стрийському парку (на вулиці Стрийській), у Винниках (на вулиці Незалежності, 12) та у Брюховичах (на вулиці Івасюка, 60). З відібраних проб води з джерел у парку «Погулянка» та в Винниках (біля Винниківського озера на вулиці Лермонтова, 9) інфекційних показників не виявлено».

Андрій Диба також поінформував: «Факти невідповідності умовам санітарних норм води з джерел свідчать про відсутність належного їх утримування, щорічного очищення та дезінфекції. Використання води населенням з природних джерел може привести до виникнення інфекційних захворювань, зважаючи на те, що природні джерела не можуть використовуватись населенням для їх потреб. Крім цього, вони не є джерелами централізованого водопостачання, відповідно не мають обслуговуючого персоналу. Для таких джерел не встановлені зони санітарної обробки і забороняється господарська діяльність. У зв’язку з цим, якість води з таких природніх джерел має нестабільні показники, які залежать від багатьох факторів».

Керівник управління Держпродспоживслужби  також зазначив: «У нас є пропозиції: у місцях, де розміщені природні джерела, які розташовані на території міста Львова, повісити інформаційні таблички «Вода для пиття непридатна» та забезпечити проведення обстеження всіх вищеперерахованих джерел з метою їх очистки та проведення лабораторних досліджень. Надалі такі обстеження потрібно проводити щорічно й території поблизу природніх джерел слід підтримувати в чистоті». 

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу