Директор департаменту Львівської міськради попередив про зсув у Грибовичах

16:45 23 січня 2017 р.

Сергій Бабак застеріг: «Якщо відбудеться зсув і викид фільтратів, то це буде надзвичайна ситуація».

У Львівській міськраді повідомили в понеділок, 23 січня: «Сьогодні відбувся робочий виїзд на Грибовицький полігон твердих побутових відходів. Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак озвучив інформацію щодо критичної ситуації, яка може бути спричинена зсувом на сміттєзвалищі».

Зокрема чиновник зазначив: «На сьогодні тіло полігону рухається. Якщо не провести жодних запобіжних заходів, і полігон буде рухатися далі, то відбудеться викид фільтратів на зовні. Відповідно щоб цього не допустити, цю частину полігону, яка зсунулася і продовжує рухатися, над нею потрібно зробити рівномірний купол. Це дасть можливість зафіксувати рухоме тіло полігону».

Сергій Бабак також повідомив: «По-друге. Ми вже відпрацювали з науковцями один з методів очистки фільтратів, щоб привести їх до норми, і могти скидати в очисні споруди. Для цього потрібно побудувати ще одну дамбу. Якщо б стався порив існуючої дамби, то друга зможе його втримати. І саме ці роботи потрібно розпочати негайно».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР також розповів: «Своєю чергою, місто вже звернулося до Прем’єр-міністра України про залучення коштів із резервного фонду держави. Також Львів готовий виступити в частині співфінансування цих робіт. Реальна сума робіт становить 50 мільйонів гривень».

Сергій Бабак також зазначив: «Також, щоб розпочати роботи потрібен дозвіл Малехівської сільської ради про виділення додатково земельної ділянки, куди б мала зайти будівельна техніка. Адже, відповідно до чинного законодавства, ми не можемо почати роботи на ділянці, яка не є виділена. Наразі такого дозволу в нас немає».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР також повідомив: «Ми мали розмову з сільським головою Малехова, з депутатами Малехівської сільської ради. Зараз розробляються проект проведення протиаварійних робіт на полігоні. З ним будуть ознайомлені депутати і голова, щоб вони прийняли відповідне рішення, яке вважатимуть за потрібне».

Відтак, Сергій Бабак застеріг: «Та вкотре наголошую, треба негайно приступати до виконання цих робіт. Якщо відбудеться зсув і відбудеться викид фільтратів, то це буде надзвичайна ситуація. Ми не маємо права її допустити, а навпаки, докласти спільних зусиль, щоб її випередити».

А заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко додав: «Упродовж минулого року місто 24 рази зверталося в міністерство регіонального розвитку для отримання погодження щодо проекту рекультивації Грибовицького полігону та будівництва сміттєпереробного комплексу. Це щоб зрозуміти суть того, скільки часу питання затримується. І це ж не кошти міністерства – це кошти Європейського інвестиційного банку».

Про це повідомили сьогодні, 23 січня, в прес-службі Львівської міськради. Як інформував «ЩЛ», міський голова Львова закликав якнайшвидше розпочати протиаварійні роботи.

dailylviv.com

До теми

16:32 15 січня 2021 р.

ЛКП «Лев» відновило роботу і збільшило зону обслуговування. Графік виїзду бригади ловців

ЛКП «Лев» завершує плановий цьогорічний карантин уже сьогодні, 15 січня, та повноцінно відновлює свою роботу із гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин на території Львівської МТГ та надання всієї необхідної ветеринарної допомоги.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу