Дві третини самобудів у Львові – наслідок дороблених в ЛМР документів, – депутат

19:45 5 жовтня 2015 р.

Самобуди у Львові будуть рости доти, доки влада не візьме на себе відповідальність і не розвалить один із них.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник партії  «Громадянська позиція» Андрій Іонов.

- Всі знають, що якщо ти вже збудував, то ніхто тебе не розвалить. Поки не відбудеться хоча би один прецедент, поли хоча би один  самобуд не буде  розібраний, ми і далі будемо збирати прес-конференції і говорити, як все погано. Я переконаний, що нам треба створити один-єдиний прецедент, показати шлях. І це буде серйозний шлагбаум, - каже він. 

А експерт, юрист, правозахисник Олеся Ковалишин нагадує, що є закон і все має відбуватися згідно з законом.
- Не має значення, хто що хоче чи не хоче. Тому, коли говорять про самобуди , то ми маємо звертатися не до того, хто що хоче, а до того, чи могло бути таке рішення і його скасування, - каже вона.

Депутат ЛМР і кандидат в депутати ЛМР від партії «ВО «Свобода» Андріан Гутник вважає:
- Практично до кожного самобуду може бути запитання. З двох третин тих, незаконних, забудов, це ті, яким у Львівській міській раді доробили документи або перепродали вже іншим власникам. І ухвали приймалися у минулій чи позаминулій каденції, - каже він.

За його словами, є колізія закону, коли забудовник подає документи на розширення ділянки, яка розташована поруч з тією, що він її вже придбав. Але тут з протестами виходять мешканці, і кажуть, що на цій території років 20-30 тому був дитячий чи спортивний майданчик і вимагають його відновити.

Андріан Гутник стверджує, що ніхто з чиновників не несе покарання за свої дії, внаслідок яких виникають певні непорозуміння, або й корупційні діяння.
- Міський голова тільки лякає, що звільнить половину департаменту містобудування. На тому, зазвичай, все і закінчується. То він так пояснює журналістам і депутатам, що він контролює ситуацію. А фактичного покарання ми так і не побачили, - каже чинний депутат міськради.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

21:51 26 лютого 2021 р.

Голова ЛОДА не радить мешканцям Львівщини їхати на Івано-Франківщину

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від сьогодні, 26 лютого, Івано-Франківська область перебуває у «червоній зоні».

Рубрика: Ситуації

10:35 26 лютого 2021 р.

Батьки порушують ПДР, ігноруючи безпеку своїх дітей

Майже половина дітей у Львові їздить у автівках без автокрісел. Такі результати дослідження отримали волонтери громадської організації “Impact”, що займається безпекою дорожнього руху в Україні.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу