Дорожники випробовують у Львові чеську технологію

16:45 2 лютого 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «У Львові впродовж двох днів випробовують чеську технологію ремонту дорожнього покриття (ямкового ремонту) із застосуванням інфра-термо-червоних пальників».

Про це повідомили сьогодні, 2 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Минулого року делегація зі Львова під керівництвом заступника міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабака відвідала Чехію та ознайомилася з сучасними технологіями, які застосовуються у цій країні для проведення ремонту дорожнього покриття, зокрема ямкового ремонту. За результатами поїздки заступник міського голови Львова Сергій Бабак запросив чеських розробників випробувати їхню технологію на львівських вулицях».

«Чеські фахівці прийняли запрошення і вчора, 1 лютого, вони прибули до Львова. Робота чеської машини випробовується на вулиці Тракт Глинянський», – поінформували також у міськраді.
Сергій Бабак конкретизував: «У жовтні минулого року, тодішній керівник ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза розповів, що є цікава технологія ремонту доріг, яку використовують в Чехії. Коли я побачив презентацію, то технологія виявилася дійсно дуже цікавою і захотілося її побачити в роботі».

Чиновник також розповів: «Ми організували виїзд в Чехію. Цю технологію нам презентували на чеських дорогах і я запропонував, щоб чеські розробники приїхали до Львова і попрацювали свою установкою на наших вулицях, щоб усі ми могли побачити як вона працює. Тому дякую чеським підприємцям, виробникам цієї техніки, що вони приїхали до нас, щоб продемонструвати роботу їхньої установки».

Сергій Бабак також уточнив: «Чеська установка (машина) використовує в роботі інфра-термо-червоні пальники, які розігрівають асфальт. На дорогу, на якій проводять ямковий ремонт, не потрапляє відкрите полум’я і не пошкоджує дорожнє покриття - асфальт розігрівається інфра-термо-червоними пальниками. При потребі додають свіжого асфальту, і далі все закатує віброкаток. Фактично, одразу через кілька хвилин по цій дорозі може їхати транспорт. Оскільки асфальт розігрівається, то це забезпечує 100% щеплення суміші, яку засипали в ямку, з дорогою».

Заступник міського голови також розповів: «Основні і важливі характеристики – ця машина може працювати практично цілий рік, при температурі мінус 10 С0 на дворі. Собівартість такої роботи втричі нижча ніж при тій технології, яку ми застосовуємо зараз. У комплект машини входить запас асфальту, який постійно підігрівається, і віброкаток. Дві людини, які працюють біля машини, за день можуть опрацьовувати ямковим ремонтом 150-180 квадратних метрів дороги.

Сергій Бабак запевнив: «Латка лягає рівно, так, що коли їхатиме машини чи ітиме пішохід, не відчувається, що там є латка, щось вище чи нижче.  Така латка в Чехії стоїть до п’яти років. У них навіть є ще міні-установка такого зразка, яка дозволяє за таким принципом роботи ремонт хідників.

Чиновник також зазначив: «Якщо б у Львові були дві-чотири таких машини, то за два-три роки ми провели б якісний ямковий ремонт по всьому Львову і потім би підтримували дороги в нормальному стані. Орієнтовна вартість цієї машини в повному комплекті коштує десь 3,5 млн. гривень. Тому, буду звертатися до депутатів, щоб вже в цьому році спрямували кошти і придбати хоча б дві такі машини для Львова. Оскільки втричі дешевше обходиться ремонт при такій роботі, то ці машини швидко окупляться. На Україні я ще не бачив, щоб використовували кращу методику ямкового ремонту».

Натомість Мірослав Гурка, технолог чеського підприємства з Брно, яке виробляє такі машини, розповів: «Ремонт доріг із використанням інфра-термо-червоних пальників робиться швидко, якісно і без обмеження проїзду і перекриття вулиць. Також при такому ремонті не виникає відходів – матеріал, який був в попередньому покритті дороги, розбивається, досипається новий асфальт, все з’єднається в одну масу, розігрівається і кладеться у вибоїну, яка щільно покривається асфальтною сумішшю без жодних нерівностей».

Мірослав Гурка також поінформував: «Ця технологія – чеський винахід. У 2006 році розпочалися наші перші кроки в розробці цієї технології. А з 2011 року працюємо комерційно. Особливість цієї технології ще й у тому, що можна ремонтувати вибоїни в зимовий період. Наші машини замовляють європейські країни, також два місяці тому дві машини відправили в Нігерію»

Колишній директор ЛКП «Львівавтодор», а тепер директор ЛКП «Львівелектротранс», Олег Береза, який підтримує придбання такої установки для проведення поточного ремонту дорожнього покриття у Львові, додав: «Ми вивчали різні технології проведення ямкового ремонту. Коли ми познайомилися з чеською технологією, то побачили, що вона є найбільш ефективною. Маючи такі машини, це дозволило б нашим підприємствам, які займаються дорожньою галуззю, проводити поточні ремонти майже цілий рік. Чеська установка - це економія і в людях, і в техніці і в матеріалах. Тому, я підтримую доцільність закупівлі такої техніки. Однак, буде потрібно провести навчання людей, адже важливий правильний кадровий підбір працівників, які будуть обслуговувати цю техніку».

dailylviv.com

До теми

15:09 19 вересня 2020 р.

У Німеччині через коронавірус скасовують карнавали

Через пандемію коронавірусу і неможливість дотримуватися соціальної дистанції влада федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія заявила про заборону великих карнавальних заходів.

Рубрика: Ситуації

20:17 18 вересня 2020 р.

Боротися проти жертовних вогнів закликали у Львові священників, учителів і сільських старостів

Масштабні катастрофічні пожежі на десятки гектарів у більшості випадків починаються із приватних обійсть. І хоча експерти Державної служби з надзвичайних ситуацій швидко і точно визначають, де саме виникло загоряння, притягти до відповідальності вдається далеко не кожного палія.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу