Договори про співробітництво ОТГ укладають адмінтиском, – нардеп

19:39 2 серпня 2017 р.

Договір про співробітництво можна укладати як між різними об’єднаними територіальними громадами, так і між тими, хто не вступив в процес об’єднання. Аби лише було бажання. Проте в Західній Україні цей вид співробітництва чомусь не зовсім популярний.

Про це сьогодні, 2 серпня, під час круглого на тему: «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», який відбувся у Львівському прес-клубі, заявила аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення, виконавчий директор ГО ІПЦ «Наше право» Марія Дзюпин.

- Цей механізм, який може дуже ефективно використовуватися та сприяти соціально-економічному та культурному розвиткові територій у нас, в Україні, застосовують не дуже часто. І навіть у випадках, коли угоди про співробітництво укладені, то вони не реалізовуються. Основна із проблем – немає фінансової підтримки, - зауважила вона.

Хоча ті нечисленні громади, які уклали договори, вирішують якісь спільні свої проблеми: ремонт амбулаторії, створення спільного архіву, ремонт дитячих садків чи шкіл.

- Є випадки, коли громади спочатку укладали договори про співробітництво, а об’єднувалися пізніше. В середньому договори укладають на півроку-рік, - каже Марія Дзюпин.

Вона зауважила, що найбільше договорів укладено в тих областях, де активно працюють профільні громадські організації. Адже вони надають допомогу в підготовці співробітництва.

На думку, народного депутата України, члена комітету з питань державного будівництва, регіональної політики і місцевого самоврядування Любомира Зубача, найбільше договорів укладено там, де є сильна місцева влада.

- Вони використовують свій авторитарний ресурс: зібрали голів райрад, сказали: «Підписати стільки угод». І все – зроблено, - відкрив «договірну» адмінкухню нардеп.

Хоча радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області Наталя Федюк вважає, що співробітництво – це додатковий допоміжний інструмент до ключової реформи з об’єднання територіальних громад, який дає можливість вирішити окремі фінансові питання.

Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Ігор Мельничук розповів, що в їхній області найбільше угод – шість – укладено в Надвірнянському районі. При цьому, об’єднаних територіальних громад там немає.

- Угоди працюють тоді, коли є чітке розуміння між громадами, що має бути на виході. Тоді співробітництво вдається добре. Коли це робиться в рамках грантових проектів, то після завершення проекту немає розуміння, що робити далі. Тому, перш ніж укладати договори про співробітництво, треба дуже ретельно обдумати і обговорити план дій, - каже він.

З ним погоджується і представник західноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська

- Договір про співробітництво не може залежати виключно від донорів. Це те, що треба прагматично обговорювати і обдумувати, - вважає вона.

Довідка
У зв’язку із стартом процесу децентралізації та реформи міс


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:23 28 жовтня 2020 р.

13 пітонів віддали у зоопарк на Львівщині

Конфіскованих торік 13 пітонів, яких намагався незаконно перевезти з Польщі в Україну мешканець Чернівецької області, передали зоопарку «Limpopo» у Львівській області.

Рубрика: Ситуації

10:58 28 жовтня 2020 р.

Багатоповерхівка замість скверу: суд дозволив будівництво на вулиці Горбачевського

Львівський окружний адміністративний суд відновив дію містобудівних умов та обмежень на будівництво Карпатським відділенням інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Горбачевського, 19 у Львові.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу