До Львова щодня переїжджають 15-20 втікачів із Криму (відео)

17:05 20 березня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Серед них – не лише татари, а й українці та росіяни, які не визнають його анексію Росією.

На сьогодні на Львівщині перебуває понад 800 мешканців Криму. Причому кримчани розселені по всій області – одні проживають у галицьких родинах, а більшість – у санаторіях, пансіонах і готелях.

«Утім, найважче нині морально», – говорить кримська татарка з Сімферополя, лікар Севіль Конєєва, яка зі своїми три- і п’ятирічними донечками шостий день мешкає поблизу Львова. Водна виїхала з Криму, щоб уберегти дітей від шоку – споглядання танків і озброєних людей на вулицях, шуму пострілів і погроз. 

 Севіль Конєєва розповіла також: «Дуже конфліктно зараз у Криму після «референдуму», навіть друзі сперечаються, мають різні погляди в одному середовищі. Уявіть – друзі вже поміж собою конфліктують... А причиною є дуже агресивна пропаганда, яка була останнім часом, дуже різні точки зору в людей. Вони не знають, кому вірити, не можуть знайти порозуміння. Ті, хто дивиться російські канали, просто зомбовані».

Сім’я Севіль не дивилась російське телебачення, лише кримське та українське. Оскільки у Криму немає роботи, її чоловік поїхав працювати у Київ. А їхні батьки, вочевидь, залишаться у Криму.

Севіль Конєєва поділилася планами: «У мене такий стан, що я не хочу повертатись до того, що було. Ми стільки пережили і щоб зараз повернутись до того, я не можу цього прийняти. Ми з чоловіком будемо їхати з Криму. Я закохалась у Львів, тут такі гарні люди, я б хотіла, щоб мої діти жили серед таких людей. Важко у Криму жити не серед татар, бо інші кримчани не розуміють тебе, а тут я це розуміння знайшла. Розумію, що тут важко знайти працю, тому шукатимемо її у великих містах».

Кримчани виготовляють закордонні паспорти

Дехто з кримських татар таки має намір повернутись на батьківщину, бо там їхня земля і могили рідних, хоча дуже побоюються стосовно безпеки дітей. Адже чули від рідних і знайомих, що вже складені «чорні списки» людей, не згодних із результатами «референдуму» і яких нова сепаратистська влада переслідуватиме.

Більшість кримців не знають, як далі їм будувати своє життя, хтось планує їхати на Захід, переселятися до Туреччини. «Зараз багатьом кримцям на Львівщині виготовляють закордонні паспорти», – розповів громадський активіст «Євромайдану» Олег Коляса. Найбільшою проблемою він називає те, що львівська влада не знає, що через місяць-два робити з кримцями, як ними опікуватись і допомагати. Бо наразі це все відбувається за підтримки мешканців області й підприємців.

«Люди хочуть їхати лише до Львова. Статус біженця отримати не можуть, бо це внутрішнє переселення, тому вони можуть отримати лише тимчасову реєстрацію. А що далі? Як далі бути? Можливо, окремим людям надаватимуть особливий статус. Поки що все вони мають, є де жити і є продукти», – говорить волонтер Олег Коляса. 

У Криму розпочались переслідування з боку проросійських організацій

Львівщина може прийняти близько 4 тисяч кримців. Однак зголосились допомогти й інші області, зокрема Волинська, Тернопільська, Дніпропетровська, Житомирська, куди активісти громадського сектору «Євромайдан» скеровують мешканців Криму.

«Є такі люди, що не мали грошей навіть на квитки, їх потрібно одягнути і взути. Є підприємці, які хочуть допомогти фінансово, потребують діти одягу. Ми це все вирішуємо. У нас є працівники ООН із питань біженців, вони знають, як цим людям допомогти і нас навчать, бо ми не маємо такого досвіду», – наголосила голова Львівської облдержадміністрації, депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех. 

Кримські татари та українці мають підстави для побоювань щодо повернення додому. Адже, за інформацією Громадської комісії з питань розслідування і попередження порушень прав людини в Україні, на півострові розпочалися переслідування за етнічною ознакою. Вже відомі випадки, коли представники проросійських організацій змушують етнічних українців виїжджати за межі Криму.

Про це інформує журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук.

Як повідомляв «ЩЛ», за інформацією заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксани Яковець, на Львівщині влаштовано на тимчасове проживання 959 жителів Криму й Південного Сходу України.


Відео: zik.ua

dailylviv.com

До теми

19:39 22 жовтня 2021 р.

Завтра мешканці Львова підуть в поліцію зі скаргою на догхантерку

Жителі мікрорайону Сихів у Львові звинувачують місцеву жінку в отруєнні безпритульних тварин, білок та господарських тварин. Люди стверджують на камеру, що їхня сусідка розкидає отруєне м’ясо в лісопарку на Сихові та біля будинків.

Рубрика: Ситуації

13:44 22 жовтня 2021 р.

Закрили 4 магазини і попередили 4 ринки: у Львові покарали порушників карантину. Перелік (відео)

У Львові впродовж п’яти днів моніторингові групи перевіряють заклади харчування, магазини, транспорт та інші суб’єкти на дотримання карантинних обмежень. За підсумками перевірок уже складено десятки протоколів та прийнято рішення закрити чотири магазини до усунення порушень. Ще чотирьом ринках дали попередження. Також на одного водія наклали штраф.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу