Для списання форми, пошкодженої на полі бою, потрібно два свідки, – офіцер

18:16 17 листопада 2015 р.

Обмундирування, яке видають на рік, здавати після демобілізації не треба, тому що воно, згідно з нормою, вже зношено. А утеплену куртку треба буде здати.

Про це сьогодні, 17 листопада, під час дискусії на тему:

«Захист військових від холоду та створення їм побутового комфорту в польових умовах. Досвід НАТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив професор кафедри управління повсякденної діяльності військ та тилового забезпечення Національної академії сухопутних військ, підполковник Збройних сил України Сергій Задерієнко.

За його словами, у 2015 році прийнято наказ міністра оборони №17, де регламентовано списання бойових втрат. Якщо річ постраждала внаслідок військових дій, то її списують як бойову втрату. А якщо просто загублена, то треба відшкодовувати.

- У нас був випадок, коли військовий роти забезпечення виправ бронежилет і повісив сушити. Почався мінометний обстріл, і одна міна вцілила саме в бронік. То цей бронежилет списали. А за інших умов довелося би відшкодовувати в десятикратному розмірі, - каже він.

За словами офіцера Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковника Збройних сил України Володимира Скоростецького, є визначена процедура списання майна, яке пошкоджено внаслідок військових дій противника.

- Військовослужбовець подає рапорт, що тоді-то під час обстрілу я втратив те і те. Рапорт підписує сам військовослужбовець і два свідки, які з ним перебували, - каже він.

А в американській армії, за словами сержанта Збройних сил США Тараса Вінтоняка, якщо від речі залишився, бодай, маленький шматочок, то це вже є підставою для отримання нової.

- А якщо річ втрачена або загублена, то тут йде 50 на 50. Я не знаю ніякої спеціальної процедури зі свідками, але, швидше за все, солдат буде платити, - каже він.

Хоча, як стверджує Сергій Задерієнко, доказами втрати під час бою можуть бути і свідчення ЗМІ, які стверджують, що в цей день і тут був обстріл, або витяг з журналу бойових дій.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:44 16 травня 2021 р.

У Білорусі треба буде заплатити за перетин кордону з Україною

З 1 червня місцевий збір за перетин транспортними засобами кордону при виїзді з Білорусі запровадять Гомельська і Гродненська області. Це рішення пояснюють боротьбою з коронавіурсом.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу