Для підтвердження відрядження в країни безвізу вистачає наказу, – експерт

14:08 27 червня 2017 р.

Якщо працівник виготовляє закордонний паспорт для поїздки у закордонне відрядження за кошти підприємства, то він повинен сплатити ще податок на доходи фізосіб.

Про це сьогодні, 27 червня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Нагадаємо, що з 11 червня 2017 року українці мають право їздити до 30 країн Європейського Союзу без віз. Багато хто їде в туристичні подорожі. Але є й ті, хто їздить за кордон у відрядження. Отож, виготовлення паспорта за кошти підприємства обкладають податком.

Про це написано в листі податкової служби ще від 12 квітня 2004 року. З того часу ставлення фіскалів до цього питання не змінилося. Нових документів на цю тему вони не продукували. Тому наразі незрозуміло, чи потрібно сплачувати ще й військовий збір.

Також бухгалтерів цікавить, як після запровадження безвізу виплачувати добові.

- Сума добових відрядження визначається у межах України та до країн, в’їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи, згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами, - цитує фахівець Податковий кодекс України, абзаци 11-13 пп. «а» пп. 170.9.1.

Проте не всі громадяни України мають біометричні паспорти. Отже, їм потрібно виготовляти візи. Виготовлення віз для службових відряджень податком не обкладають.

Також варто зазначити, що до 1 січня 2017 року працівники, які перебували у відрядженні за кордоном, мали надавати копії сторінок закордонного паспорта з відмітками прикордонних служб про перетин кордону. Після вищезгаданої дати можна було надавати інші документи: квитки, виписки з готелю або ту ж саму відмітку прикордонних служб.

- Копія сторінки паспорта з відміткою прикордонних служб – це лише одна з умов, - нагадує Мар’яна Кавин.

Зараз ця вимога залишається, якщо працівник перебував у відрядженні у країні, яка вимагає візи. А якщо відрядження було в країни ЄС з біометричним паспортом, то для підтвердження вистачає наказу про відрядження.


dailylviv.com

До теми

22:09 4 серпня 2021 р.

Зі Львова до Херсона завтра поїде додатковий потяг, збільшено кількість вагонів на маршруті Київ- Відень

Зважаючи на пікову сезонну популярність маршрутів до курортів під час літніх перевезень, Укрзалізниця призначила додатковий поїзд у південному напрямку та збільшує кількість вагонів на наявних рейсах у західному напрямку.

Рубрика: Ситуації

12:33 4 серпня 2021 р.

Гаряче літо. Аналізи, які бажано здати після відпустки

Розслаблююча атмосфера літньої відпустки прекрасно налаштовує на романтичний лад. Тому багато відпускників, які не мають постійного статевого партнера, заводять короткі та яскраві курортні романи.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу