Діяльність Львівського океанаріуму незаконна, - ЕПЛ
14:40 30 серпня 2020 р.
Управління державного агентства рибного господарства у Львівській області повідомило, що діяльність Львівського Океанаріуму не погоджена Держрибагенством у Львівській області, у тому числі не погоджено науково-біологічне обґрунтування його діяльностіі.
Про це інформує міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина", пише DailyLviv.
Таке обґрунтування вимагається відповідно до ст. 20 Закону України “Про аквакультуру” [1].
"Науково-біологічне обґрунтування щодо розведення та/або вирощування певного виду з чужорідних та немісцевих видів гідробіонтів розробляється науковими установами, що входять до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, забезпечує контроль за розведенням та/або вирощуванням чужорідних та немісцевих видів гідробіонтів у тому числі розведення та/або вирощування декоративних та акваріумних гідробіонтів.
Більше того, існування океанаріумів, відповідно до Закону України “Про тваринний світ” [2] є однією із форм охорони тварин, що не узгоджується із цілями розважальних закладів.
Охорона тваринного світу передбачає комплексний підхід до вивчення стану, розроблення і здійснення заходів щодо охорони та поліпшення екологічних систем, в яких перебуває і складовою частиною яких є тваринний світ",- йдеться в повідомленні.
Тобто, океанаріуми у цілому світі створюють не для розваги, а з метою вивчення видів, відтворення їхньої популяцій тощо. Прикладами таких океанаріумів є Лісабонський океанаріум (https://bit.ly/2YF6iub), Океанографічний парк Валенсії (https://bit.ly/32F5wOQ), Океанаріуми Атланти, Японії тощо (https://bit.ly/2EFaH9f).
Океанаріуми є зоологічною колекцією та створюються лише за дозволами на спеціальне використання об’єктів тваринного світу, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища - Міндовкілля.
Як відомо, Міндовкілля не налагодило належним чином цей напрям діяльності, відповідно такого дозволу Львівський океанаріум отримати не міг [3].
Питання ще і етики. Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” [4] передбачає виховання гуманного ставлення до тварин. Зміст ст. 6 цього закону передбачає формування високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян, що можливо забезпечити у разі огляду океанаріумів, в першу чергу, як наукових інституцій, що дбають за охорону тварин, і комерціалізація цих закладів – як похідна діяльність, а не основна.
Враховуючи наведене вище, закликаємо ідейних натхненників створення Львівського океанаріуму відмовитися від реалізації своїх намірів використання тварин лише із метою заробітку. Держрибагенство закликаємо здійснити контроль діяльності Львівського океанаріуму щодо дотриманням усіх вимог.
Нагадаємо, на проспекті Шевченка, 8 у Львові відкрили перший в місті приватний океанаріум. На відкриття прийшли й протестувальники-екоактивісти, що виступили проти такого розважального закладу.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook