Чиновникам Львівщини заборонили вимагати паперові довідки | Новини Львова

Чиновникам Львівщини заборонили вимагати паперові довідки

14:46 1 жовтня 2015 р.

  • 1

Від сьогодні чиновникам держвлади заборонено вимагати довідки від громадян. Вони мають доступ до бази реєстру юстиції і зможуть самі знайти потрібну інформацію, витягти її, роздрукувати і підшити до справи.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему:  «Чи зменшаться з 1 жовтня черги за довідками в державних органах?», повідомила заступник начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор.

- Від сьогодні будь який державний орган, орган місцевого самоврядування, суди, органи прокуратури, працівники служби безпеки  не мають права вимагати у громадянина будь які довідки, які стосуються інформації з єдиного  державного реєстру юридичних та фізичних осіб та підприємців, а також реєстру речових прав на нерухоме майно. З 1 жовтня працівники мають доступ до згаданого реєстру. Таким чином, будь-які вимоги чиновника до громадянина щодо довідки є безпідставними та незаконними, - каже вона.

Як пояснив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, в цьому реєстрі можна взяти довідку, чи є громадянин підприємцем, чи ні, чи є ця людина засновником чи ні.

- Довідки про склад сім’ї в цих реєстрах немає, тому її не видають. А ось про прописку, тобто про реєстрацію – так, - каже він.

За його словами, станом на сьогодні до реєстру речових прав у Львівській області підключено 23 центри надання адміністративних послуг.

- На саботаж будемо реагувати жорстко. Якщо наші працівники будуть саботувати, то будуть звільнені з роботи, - попередив  начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Наразі він не готовий сказати наскільки це буде вигідно фінансово. 
- Можливо, буде стояти питання про скорочення штатів з наступного року. Ну і зменшиться кількість паперу, яка витрачається. Ефект в грошовому еквіваленті будуть оцінювати наприкінці місяця, - каже Ярослав Жукровський.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА Василь Лозинський зауважив, що наразі найбільш затребувані послуги, за якими звертаються громадяни в ЦНАПи, це – послуги юстиції, держміграційної слуби та держземкатастру.
Крім того, за словами Оксани Куманської-Нор, з 6 жовтня будь-який громадянин зможе дізнатися про майно, яким володіють чиновники та депутати.

- Учора Мінюст поширив інформацію, що уряд прийняв постанову, яка відкриває доступ до більшості майнових реєстрів. Це означає, що громадяни будуть мати доступ до майнових реєстрів та до Держземкадастру і зможуть отримувати інформацію щодо майна будь-якого чиновника. Станом на сьогодні можна отримати цю інформацію за найменуванням того чи іншого майна. А з 6 жовтня планується, що будь-який громадянин, бажаючи отримати інформацію щодо мера, чиновника чи народного депутата, вводить лише прізвище і отримає інформацію щодо наявності у нього нерухомого майна, - каже вона.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(1)

Микола

18:14 01 жовтня 2015 р.

Відповісти

Найближчим часом нічого не зміниться. Звертались до юристів за документами на тендер http://salex-lcc.com.ua/praktiki-ta-poslugi/komertsijna-praktika/tenderna-documentaciya.html так і будем звертатись. Змінити реєстри - питання тривааааалого часу

До теми

00:00 8 серпня 2020 р.

На Львівщині 27-річний чоловік упав у криницю

7 серпня о 12:19 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що в м. Турка на вул. Молодіжній, чоловік впав в колодязь та не може самостійно вибратися.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

На Львівщині 27-річний чоловік упав у криницю

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу