Через візит Президента України у Львові перекривали рух

23:50 21 вересня 2015 р.


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Співробітники служби безпеки просили перехожих обходити навчальний заклад через парк.

Сьогодні, 21 вересня,  Президент України Петро Порошенко приїхав до Львова, аби присвоїти львівській Академії сухопутних військ статус «національної». Прибув також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Напередодні водіїв Львова попередили, що у зв'язку з візитом високих осіб рух на виїздах вулиць Виговського, Володимира Великого, Стрийської буде обмежений. Житель села Сокільники Іван Мусійчук поскаржився: «Одні незручності через Президента. Віз тещу на операцію в лікарню, мусив об'їжджати по Кульпарківській. 20 хвилин в корках стояли. Теща в машині плаче, від болю корчиться. Для чого Порошенко сюди навідується? То він пам'ятник у Львові відкриває, то академії статус призначає. Піарить свою партію? Хай краще на Схід їздить, де війна іде. На президентських виборах обіцяв, що війну за пару днів припинить. Півтора року пройшло. І не стидно йому в очі людям дивитися?»

О 14.00 вздовж паркану академії ходили кінологи із вівчаркою. Там, де собака зупинявся, військовий штрикає в землю металевим прутом. Поміж туями і пихтами ходили охоронці з біноклями, перемовлялися по раціях.

На плацу вишикувались довгими шеренгами вихованці академії. Тренувалися дружно і одноголосно викрикати вітання з президентом, потім вправилися марширувати по колу під супровід оркестру.

Хідники по обидві сторони військового навчального закладу та біля воріт, через які повинен заїжджати автомобіль гаранта, патрулювали співробітники служби безпеки. Просили перехожих, що йшли по тротуару біля академії, обходити навчальний заклад через парк.

62-річна Марія Антощак сперечалася з охоронцями: «Та шо я, терористка якась, чи шо? Най си їде ваш Порошенко, в мене ноги болять кругами ходити!».

Ті крутять головами, показують руками шлях в обхід. Кремезний коротко стрижений чоловік, поправляючи спіральний дріт навушника, переконував: «Пані,зрозумійте, в нас такі правила». 

Через декілька хвилин, з-за повороту з'явилися машини президентського кортежу. Заїхали через ворота на територію академії. З одного авто вийшов Порошенко, з інших – обласне та міське керівництво. З колонок зазвучав гімн.

Петро Порошенко, присвоюючи Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного статус національної, зазначив: «Армія тепер завжди буде в центрі уваги керівництва держави. Часи бездумного, необережного і злочинного пацифізму залишилися в минулому. Попереду, на жаль, постійна загроза зі Сходу, яка триматиме нас в тонусі. Досвід АТО показав, що офіцер був і залишається центральною фігурою на полі бою. Від його компетентності залежить і результат бою, і життя солдатів, тому сьогодні як ніколи актуальним є підготовка висококласних фахівців». 

Після урочистостей в Порошенко разом із генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом вирушили до Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що у селі Старичі на Львівщині. Там, у рамках програми «Партнерство заради миру» спільно відкривали міжнародні навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Україна-2015».

Про це повідомили сьогодні, 21 вересня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

Як інформував «ЩЛ», Президент України присвоїв львівській військовій академії статус Національної.

dailylviv.com

До теми

16:42 23 жовтня 2021 р.

25 жовтня мобільні групи відзвітують про результати посилення контролю на Львівщині за пасажирськими перевезеннями

У понеділок, 25 жовтня, відбудеться брифінг щодо роботи спільних мобільних груп щодо посилення контролю у сфері пасажирських перевезень.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу