Бюджетні установи Львова заощадили 18 мільйонів гривень, – ЛМР

22:40 9 вересня 2015 р.

Фото до новини


Фото: drohobych.com.ua

Найбільшої економії досягнуто закладами освіти та охорони здоров’я.

«Шляхом раціонального використання енергоресурсів, упродовж чеми місяців 2015 року бюджетні установи Львова зекономили близько 18 мільйонів гривень», – запевнили сьогодні, 9 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також стверджують:

«Найбільшої економії досягнуто закладами освіти та охорони здоров’я – навіть незважаючи на близько двадцятивідсоткове зростання тарифів. Зокрема, на досягнення такої економії значно вплинув перехід на щоденний моніторинг споживання енергоресурсів – пілотний проект, впроваджений міським відділом енергоменеджменту спільно зі стартапом «uMuni», що дозволив виявляти надмірне їх використання в найшвидші терміни.

Йдеться про кошти, які було заплановано сплатити за спожиті енергоресурси, проте не було використано, завдяки великій увазі до бережливого ставлення до енергоносіїв. Начальник відділу енергоменеджменту ЛМР Іванна Гаврилко розповів:

«Ми відгукнулись на пропозицію наших львівських програмістів, які запропонували розробити дуже зручний інструмент для подання показників у режимі щоденного моніторингу. Завдяки цій програмі, не лише працівники нашого відділу можуть бачити, як відбувається споживання в тій чи іншій будівлі, а й керівник установи, начальнк профільного управління, перший заступник чи директор департаменту.

Зручно також те, що ця програма доступна через Інтернет. Відтак, маючи чіткий облік за споживанням енергоресурсів, можемо миттєво впливати на виявлені аномалії та швидко реагувати на ситуацію, адже облік – основа економії. У бюджетних установах це особливо важливо, тому що кошти за споживання енергоресурсів ми сплачуємо з бюджету міста».

За словами директора з розвитку стартапу Олександра Жавненка, проект розробили під час Хакатону енергетичної незалежності, які відбувався у кількох містах України, в тому числі – у Львові. Зараз же системою моніторингу охоплено 370 бюджетних будівель міста.

«Та щоденний збір даних був лише першим етапом співпраці, – відзначають у стартапі «uMuni». – Після отримання даних, система дозволяє проводити глибоку аналітику споживання як по кожній будівлі, так і на рівні груп будівель бюджетної сфери, враховуючи фактори погоди, різних типів будівель, наявності орендарів». 

Як додають у відділі енергоменеджменту, на появу економії також вплинули постійні інформаційні кампанії та семінари щодо раціонального використання ресурсів. Іванна Гаврилко повідомила також: «Ми не можемо не приділяти уваги підвищенню поінформованості у цих питаннях, саме тому організовуємо навчання з енергозбереження, розробляємо плакати та інфографіки з чіткими рекомендаціями щодо раціонального використання ресурсів».

Проект «uMuni» започаткований на хакатоні енергетичної незалежності, організованому Greencubator у травні 2014 року. Впродовж року проект активно розвивався і став випускником «StartupSchool» від «StartupDepot» і є резидентом коворкінгу. Зараз «uMuni» це повноцінний продукт, покликаний допомагати державним і приватним компаніям ефективно використовувати енергоресурси».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів