Будівельні рекетири у Львові маскуються під громадські організації, – кандидат у депутати

20:54 5 жовтня 2015 р.

Зараз є різні громадські формування, які створюють тиск на законні об’єкти будівництва, перетворюючи їх на скандальні та чіпляють ярлик «самобуду», вочевидь, вимагаючи якихось грошей або послуг від забудовників.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник партії  «Громадянська позиція» Андрій Іонов.

- Такі преценденти у Львові вже є. Це – так звана схема із заробляння великих грошей. Це можна назвати «будівельним рекетом». І це є наслідком втрати вертикалі влади в державі. Це прийшло з Києва. В Києві взагалі будувати неможливо, тому що прибігають «громадські захисники» в балаклавах, дуже подібні на тітушок, і починають вимагати грошей. І поки їм не заплатиш, не розрахуєшся за страшними тими цінами, нічого не збудуєш. І ця хвиля докотилася до Львова, - стверджує він.

За його словами, громадський контроль за будівництвом повинен бути. Але контролювати мають спеціалісти. 

- Треба підвищувати рівень експертного середовища, яке би професійно могло оцінити те, що відбувається. У нас є пробіл на законодавчому рівні. І ми виступали за те, щоби на державному рівні прийняти закон про експертні середовища і врегулювати це. Тому що начепити собі бейджик «громадська організація» і почати тиснути, ну, ми таке вже бачимо, - каже Андрій Іонов.

За його словами, він є палким прихильником зростання рівня професіоналізму серед громадських організацій і механізму запровадження критерію відбору тих громадських організацій, які допускають до таких слухань, за рівнем їхніх професійних можливостей. 

- Коли в нас є безвладдя, з точки зору тимчасового призупинення діяльності  інспекції архбудконтролю, невиконання належним чином Міністерством культури своїх зобов’язань, коли Міністерство культури погоджує те, що не має погоджувати взагалі, коли замість 4-ої категорії складності, за документами, виявляється третя, коли не треба дозволів, а вистачає тільки декларації, ми це бачимо часто і багато. Тому поки у нас не буде сформовано вертикалі влади, самобуди будуть, - стверджує Андрій Іонов. 

За даними заступника голови ГО «Центр суспільних інновацій», активіста Народної дії Олесі Дацко, за останні роки у Львові не було ані громадських ініціатив, ані громадських слухань, ані слухань за ініціативою мешканців, ані місцевих референдумів, ані загальних слухань громадян, які би стосувалися забудови в місті.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:35 26 лютого 2021 р.

Батьки порушують ПДР, ігноруючи безпеку своїх дітей

Майже половина дітей у Львові їздить у автівках без автокрісел. Такі результати дослідження отримали волонтери громадської організації “Impact”, що займається безпекою дорожнього руху в Україні.

Рубрика: Ситуації

09:52 25 лютого 2021 р.

На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

Минулого року поліція відкрила 19 проваджень стосовно жорстокого поводження із домашніми тваринами. Досудове розслідування завершено у 14-ти випадках, три справи скеровано до суду.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу