Британія та Норвегія створили морську коаліцію для підтримки України

09:11 11 грудня 2023 р.

Фото до новини

Велика Британія та Норвегія створили морську коаліцію для підтримки України.

Про це повідомило Міноборони Великої Британії, пише DailyLviv.com

Зазначається, що нове об'єднання постачатиме кораблі та інші транспортні засоби українським захисникам для ведення бойових дій на морі.

"Велика Британія разом з Норвегією очолить нову коаліцію морських можливостей, надаючи кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі", - йдеться у повідомленні.

Нова морська коаліція тісно співпрацюватиме з українськими ВМС та Міністерством оборони задля "швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, продовження розбудови української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних та внутрішніх водних шляхів".

Читайте також: Франція та Німеччина очолять нову коаліцію з постачання ППО Україні - очільник Пентагону

Як зазначив міністр оборони Британії Грант Шаппс, у рамках діяльності коаліції Україна отримає два мінні тральні кораблі Королівських ВМС класу Sandown.

"Міністр оборони Грант Шаппс сьогодні у Лондоні оголосить про закупівлю Україною двох протимінних кораблів класу Sandown (MCMV)", - йдеться у повідомленні.

"Ці тральники нададуть Україні життєво важливий потенціал, що допоможе рятувати життя на морі та відкриє життєво важливі експортні шляхи, які були суттєво обмежені після початку повномасштабного вторгнення", - сказав британський урядовець.

Відомо, що ініціатива стане частиною "низки нових коаліцій", сформованих між членами НАТО з метою забезпечення довготривалої військової підтримки України.

Як повідомлялося, Швеція, Норвегія та Фінляндія оголосили про виділення 21,5 млн євро внесків до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P), які будуть спрямовані на підтримку критично важливої муніципальної інфраструктури та екологічних інвестицій в Україні.

Нагадаємо,  Норвегія передала Україні ракети для IRIS-T.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів